مضرات و معایب استفاده مداوم از توالت سیستم فرنگی چیست ؟

ضرر معایب استفاده مداوم زیاد توالت فرنگی

راهنما 09129474073

عدم تخلیه کامل روده و مثانه به دلیل فشارنیامدن در پوزیشن توالت فرهنگی باعث می شود که مواد کاملا تخلیه نشده و باعث انواع بیماری مانند یوبوست ، چاقی ، بواسیر و غیره گردد و همچنین فرد دچار انواع عفونت های روده گردد . البته خانم های باردار یا کسانی که مفاصلشان آسیب دیده یا عمل جراحی کردند باید با حفظ موارد ایمنی از توالتهای فرنگی استفاده کنند .

 

مضرات و معایب استفاده مداوم از توالت های فرنگی چیست ؟

علاوه بر فوایدی که استفاده از توالت های فرنگی دارد می توانیم به مضرات و معایب استفاده مداوم از آن نیز اشاره کنیم . توالت های ایرانی به دلیل نشستن باعث می شود مثانه و روده ها تحت فشار قرار گیرند و همین امر موجب تخلیه کامل بدن از مواد زائد میشود. اما توالت های فرنگی این امکان را فراهم نمیکنند و رسوبات ادرار و مدفوع بر داخل مثانه و روده باقی می ماند .

احساس راحتی نیز در این نوع توالت ها نسبت به توالت های فرنگی پس از دفع مواد زائد به وجود نمی آید که این خود بسیار مخرب و در مدت زمان زیاد آسیب رسان خواهد بود . ما در مقاله ای در همین وب سایت توصیه ای برای سلامتی شما داریم که در هنگام استفاده از توالت های ایرانی نحوه نشستن بدون خطر برای مفاصل و ستون فقراتتان را به طور مفصل و دقیق توضیح داده ایم .

افرادی که زیاد از توالت های فرنگی استفاده می کنند و به ندرت از توالت ایرانی بهره مند می شوند ، دچار یبوست مداوم خواهند شد که در ادامه باعث چاقی مفرد و برامدگی شکم می شود . در تحقیقات بدست آمده متوجه شدیم بیماری های بواسیر و حملات قلبی در میان افرادی که مداوما از توالت های صندلی گونه استفاده می کنند بسیار بالاست .

پس از بررسی پزشکان و متخصصان نتیجه پژوهش علمی این بود که به دلیل نیاز به زور و فشار بیشتر به روده در جهت تخلیه مدفوع اینگونه بیماری ها به وجود می آیند و در صورتی که از توالت های ساده ایرانی استفاده شود به دلیل تحت انقباض بودن روده کمتر به زور نیازمند خواهد بود . دستگیره کمکی توالت سالمندان برای حفظ تعادل در هنگام بلند شدن از توالت ایرانی و فرنگی ضروری استگ همچنین احتمال بروز سنگ کلیه به دلیل عدم تخلیه کامل مواد در استفاده مداوم از آن نیز وجود دارد .

 

استفاده مداوم یعنی چه مدت ؟

با یک روز و دو روز یا یک هفته و دو هفته و یا حتی یکی دو ماه استفاده مداوم مشکلی برای کسی به وجود نخواهد آمد مخصوصا خانم های باردار که در دوران خاملگی از توالت ایرانی استفاده نکنند . تا ۹ ماه نیز هیچ مشکلی برای کسی به وجود نمی آید ولی بیش از آن معمولا مشکل ساز شده است . بهتر است در استفاده طولانی مدت از سرویس فرنگی کمی به جلو خم شوید و در زیر پاهایتان پله ای تعبیه کنید که ۲۰ سانت بالا تر از زمین قرار گیرند و سپس به دفع مدفوع و ادرار بپردازید .

 

استفاده از توالت فرنگی برای چه کسانی مجاز است ؟

خانم های باردار یا افرادی که زانو های خود را عمل کردن و همچنین کسانی که در ناحیه مفاصل یا کمر خود دچار آسیب دیدگی هستند به ناچار بهتر است ازاین نوع توالت ها استفاده کنند و توالت های ایرانی ممکن است خطرات جبران ناپذیری را برای اینگونه افراد به وجود آورد . این افراد نسبت به بهداشت سطح نشیمنگاه این محصولات دقت داشته باشند و هر بار از روکش یا کاور بهداشتی یکبار مصرف استفاده کنند .

 

شما می توانید در صورت نیاز به زیرپایی برای این نوع توالت یا انواع لوازم جانبی دیگر با شماره بالا در ارتباط باشید و سفارش خود را در هر جای ایران که هستید ثبت  نمایید و در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرد . تیم آی طب پیشگام در ارائه محصولات پزشکی و بهداشتی نظیر  دستمال مخصوص توالت فرنگی،   وسایل کمک توانبخشی و ملزومات طبی در سراسر ایران از ۵۰ سال گذشته تا به امروز ، نیم قرن تجربه و خدمت رسانی را توشه اعتبار خود ساخته است .

در هنگام استفاده از توالت سیستم فرنگی زیرپایی و روکش بهداشتی را فراموش نکنید !