آرامش سالمندان فواید موسیقی درمانی و آروماتراپی با مدیتیشن

سالمند آرامش درون موسیقی مدیتیشن

راهنما 09100049363

تقویت حافظه و افزایش روحیه در پدران و مادران سالمند توسط موسیقی درمانی و انواع مدیتیشن و آروما تراپی امکان پذیر است . موسقی درمانی به دلیل استفاده از ریتم در موسیقی و همراه کردن سالمند به صورت فیزیکی با این ریتم به گونه ای که به  هر ریتم دست بزنند و یا بشکن بزنند بسیار برای حافظه آن ها مفید در روند آرامش سالمندان است .

 

فواید موسیقی درمانی ، آروماتراپی مدیتیشن

  • افزایش ظرفیت مغز
  • تقویت حافظه
  • افزایش توان حرکتی
  • یادآوری احساسات خوش جوانی
  • تقویت روحیه
  • تحکیم آرامش درونی سالمند
 

استفاده از ظرفیت های مغز که به دلیل وجود پیری از عادت آن ها دور شده است بسیار حائز اهمیت می باشد . پدران و مادران ما در جوانی با انواع موسیقی ریتم در خود به وجود می آوردند و حتی می رقصیدند اما الان به دلیل فرسودگی این فعالیت ها از خاطرشان رفته و غافل از اینکه بسیار مفید و دارای اثر خواهد بود .

همچنین فواید موسیقی درمانی و آرامش سالمندان توسط علم آروماتراپی مدیتیشن توسط موزیک های لایت و آرام بسیار در خالی شدن ذهن ، ایجاد آرامش بیشتر و همچنین رفع خستگی و سرحال شدن به همراه شادابی و نشاط دارای اهمیت است .  پشت گردنی طبی موجود است. مخصوصا اگر این فعالیت ها در کنار سایر سالمندان به صورت جمعی صورت گیرد بسیار مفید تر عمل خواهد کرد .

 

این هم افزایی و سینرژی بی نظیر باعث فعالیت چند برابر سلولهای مغز شده و از آکبند نگه داشتن مغز و سوختن سلولهای مغز جلوگیری می نماید .  دستگاه لیزر موجود است. حتی در تحقیقاتی نفس عمیق صحیح طبق توصیه پزشک باعث بازیابی سلول های سوخته مغز شده و مجددا آن سلول ها شروع به فعالیت می کنند که در انتها شاهد از بین رفتن بیماری ها، تقویت سلامتی و جوانی بیشتر و تقویت روحیه سالمندان با کمک این روش ها می شویم .

بسیار خرسندیم که در محیط های شاداب می توانیم سالمندان محترم را دور هم جمع کرده و علاوه بر تفریحات و حتی قدرت دادن به کودک درون آنها نظیر انواع تمرین ها و یا نقاشی و حتی خمیربازی و سایر بازی ها و تخت سالمندان بیماران را برای سالمندان فراهم کرده ایم . شما با دستگاه تمیزکننده می توانیم با تماس به ما از خدمات ویژه سالمندان برخوردار شوید و همچنین درخواست اعزام نیروی حرفه ای در این زمینه به منزل خود را داشته باشید .

موسیقی شاداب ، مثبت و امید بخش سلامتی و طول عمر را افزایش می دهد !
سالمندان و کودک درون .. خودباوری بازی و تشویق در انفرادی و جمع .. کشیدن نقاشی و حتی بازی های کودکانه و گروهی به آرامش کودک درون سالمندها نیز می انجامد .. .. کودک درون ، والد درون و بالغ درون   موضوع کودک درون در علم روان شناسی موضوعی اثبات شده است و مستندات گوناگونی در مورد کودک در ...ادامه مطلب

درون افراد، والد درون و بالغ درون نیز توسط دانشمندان ارائه گشته است . قابل ذکر است که این سه شخصیت ضمیر ناخوداگاه متفاوت هستند و به صورت مستقل فعالیت ها و تاثیراتی در شخصیت هر انسان می گذراند که در این مطلب به صورت مختصر و مفید به شرح آن می پردازیم . در علوم روانشناسی در مورد تعادل بین این سه شخصیت بسیار تاکید شده است و درواقع بسیاری از مشکلات شخصی و کلی در زندگی افراد با تعادل یافتن کودک ، والد و بالغ درون حل خواهد شد به این صورت که هیچ یک از این سه از دیگری نباید قوی تر و عمیق در شخصیت ما فعالیت داشته باشد و صندلی حمام مدل دسته دار در توضیحات ذیل درباره مشخصات هر یک توضیح خواهم داد .   مشخصات ابعاد مختلف شخصیت سالمند والد درون منظور از والد درون نوعی رفتار است که به صورت تذکر دادن و حتی کمی عصبانیت می باشد . اگر در بین مادران و پدران دقت کنید بعضی ها هستند که بسیار مداوم به فرزند خود نکاتی را تذکر می دهند و اصطلاحا مداوم می گویند این کار را بکن و اون کار را نکن ! این نوع رفتار به میزانی مورد احتیاج شخصیت هر انسانی مخصوصا سالمندان می باشد . بالغ درون بالغ درونی افراد به نوعی از رفتار افراد اطلاق می شود که به عاقلانه بودن و منطقی بودن تمامی حرکات و سکنات یک فرد ربط پیدا می کند . یعنی یک فرد بالغ هیچ وقت انگشت خود را در پریز برق فرو نمیکند چون به صورت عقلانی به این حد از شبلوغ رسیده که بتواند متوجه برق گرفتگی شود . البته بلوغ از منظر های گوناگون بررسی می شود و در انواع گوناگون مانند بلوغ فکری ، بلوغ علمی ، بلوغ ج..نسی و بلوغ جسمی تقسیم بندی می شود که از نظر ذهنی به میزانی مورد احتیاج هر فرد و سالمندان نیز می باشد . کودک درون کودک درون نیز بسیار دارای اهمیت است چرا که معمولا دو مورد قبل را تمامی افراد از جوان تا سالمند در فرهنگ ما ایرانیان دارا هستند اما کودک درون متاسفانه مورد غفلت خیلی از ما قرار گرفته که شرط حیاطی در روند پیشرفت جامعه و همچنین آرامش جامعه دارد . شیطنت ها و شوخی های کودکانه و همچنین کج فهمی های کودکانه و یا مقدار کمی لجبازی طنز کودکانه برای شادابی بیشتر در زندگی و همچنین کمتر جدی گرفتن مشکلات اثر بخش است .    چگونه با کودک درون خود ارتباط برقرار کنیم ؟ پس حتما در برقراری تعادل به صورت یکسان بین این سه شخصیت خود تلاش کنیم و  این تعادل می تواند هم از نظر ذهنی و هم در عمل به سالمندان بسیار کمک کند تا هم به بهبود بیماری ها و هم گذراندن راحت تر این دوره و همچنین حل انواع مشکلات گوناگون سرعت و کیفیت بخشد . بیایید کودک درون خود را صدا بزنیم و با مقداری شوخی طنز و خنده رفتار های کودکانه خود را در هر سنی تکرار کنیم . کودک درونمان منتظر ارتباط ما با خودش است و کافیست از یک بازی که در زمان کودکی داشتیم و بسیار از آن لذت می بردیم شروع کنیم تا حس و حال آن زمان را در خود بیدار کنیم و ارتباط خوبی با کودک درون برقرار سازیم . این فرایند باعث نشاط و توان بخشی بیشتر و حتی تقویت حافظه و حس امنیت در ما شده و قطعا در گذران زندگی به ما کمک خواهد نمود . همین حالا نقاشی بکشیم و یا گل یا پوچ بازی کنیم و حتی پازلی را تکمیل کنیم !


موسیقی درمانی سالمندان و تقویت حافظه تغذیه مناسب افزایش تمرکز و قدرت ذهنی.. یادآوری خاطرات روز گذشته و نیز تمرین دادن حافظه طولانی مدت .. .. کاربرد های موسیقی درمان ویژه سالمندان    همیشه در جلسات موسیقی درمانی از موسیقی و شعر استفاده نمی شود . در بعضی جلسات به دلیل تمرین های حرکتی همزمان با گفتار در یک ریتم ...ادامه مطلب

منظم می تواند زیر مجموعه فعالیت های موسیقی درمانی نیز قرار گیرد . این فرایند توسط یک موسیقی درمان گر به صورت تمرین وار ارائه می گردد و با تکرار آن در مدت زمان کوتاه روزانه یا یک روز درمیان به صورت مداوم بسیار نتیجه بخش خواهد بود . قدرت حافظه طبق تحقیقات دانشمندان و پزشکان ارتباط خاصی با سن و سال افراد  ندارد چراکه بسیاری از انسان ها بر این باور اشتباه تاکید دارند ، حتی در دین اسلام از پیامبر اکرم (ص) روایت و حدیث در این باره داریم که نقل به مزمون می فرمایند بالا رفتن سن موجب تضعیف یا تقویت حافظه نمی گردد بلکه تلقین نکردن این حس فراموشی و تمرینات ذهنی و یادگیری زبان های جدید یا مسائل جدید برای تقویت حافظه تاثیر گذار است و قدرت یادآوری خاطرات و مسائل را تقویت می کند .   عوامل موثر در تقویت حافظه سالمندان خوردن روزانه و ناشتا حدود ۷ الی ۲۱ عدد مویز حل کردن جدول متنی حرکات موزون و هوازی با موسیقی موسیقی درمانی خواندن کتاب حل کردن جدول سودوکو خوردن گردو یا مویز به همراه پنیر تلقینات مثبت و حذف برچسب های منفی از خود   جالب است که بعد از کمی تمرین های منظم در زمینه موسیقی تراپی و سایر تمرین ها حافظه سالمندان بسیار قدرتمند می شود ، نتیجه این تمرینات در بسیاری از سالمندان کشورمان مثبت و امید بخش بوده تا جایی که آلزایمر به خوبی رفع گشته و قدرت حافظه مثل دوران جوانی و نوجوانی قوی گشته است. هیالورونیک اسید چیست . شما می توانید با درخواست موسیقی درمانی از ما، ویزیت پزشک متخصص را به صورت حضوری در محل مورد نظر خود دریافت کنید و شرین کننده چای برای دیتبتی ها خریداری کنید و از موسیقی به مدت چند ماه به صورت روزانه یا یک روز درمیان با شما تمرین های حافظه و موسیقی درمانی را پیگیری نمایند و در این زمینه یاری رسان شما باشند . دستگاه تصغیه کننده هوا یا واکر تاشو،  تور سالمندان تهران و پشت گردنی طبی را به راحتی با یک تماس به فروش می رسد و درب منزل تحویل شما میشود.  قطعا نیت ما برداشتن بار زحمات از روی دوش خانواده ها است  و با خرید پلاستیک کرونا از ابتلا به ویروس منحوس کووید نوزده جلوگیری کنید و حافظ خانواده ها و سالمندان می باشد . فیلر پوست چیست برای شما در مقاله دیگری از سایت توضیح دادیم و برای خرید فیلر تماس بگیرید. منتظر تماس تلفنیتان هستیم .


آرامش سالمندان عزیز و دوست داشتنی همراه با آروماتراپی..انجام ورزش های ریلکسشن و ببدست اوردن ارامش با یوگا و مدیتیشن .. و احساس امنیتی خوب همراه با ارتباط درونی با خدا چه در تنهایی و چه در میان دوستان .. .. آروما تراپی یا کنترل افکار برای آرامش بخشی سالمندان آروما تراپی یکی از زیر شاخه های روحی و روانی ...ادامه مطلب

روانی برای آرامش بخشی سالمندان می باشد . انتقال آرامش از روش های گوناگون قابل انجام است که یکی از آنها آروماتراپی می باشد .حالتی به نام مدیتیشن برای کسب آرامش و ریلکس کردن از گذشته تا کنون  معروف است . این شیوه در بالابردن تمرکز افراد سالمند بسیار موثر واقع می شود و همچنین در افزایش آرامش درونی و کنترل ذهن و افکار بسیار کاربردیست . بسیاری از سالمندان عزیز در چند جلسه آروماتراپی یوگا احساس فوق العاده خوبی به دست آوردند که به آنها خیلی عمیق برای بهتر زندگی کردن و رسیدن به اهدافشان کمک کرده تا باز خود و خدای خود را بیابند و بتوانند با آرامش فراوان با خدای خود راز و نیاز  داشته باشند . آرامش ذهن حتی بر سفید شدن رنگ مو ها تاثیر گذار است . من به شخصه پدربزرگان و اقوامی دارم که به دلیل به ارث بردن آرامش فراوان تا سن ۹۹ سالگی موهای مشکی خود را نسل ان در نسل حفظ نمودند .   ماهی را هر زمان از آب بگیریم تازه است ، در جهت آرامش بیشتر بهتر است تحت نظر پزشک متخصص در این حوزه قرار بگیریم و خود را برای تمرین های کوتاه روزانه در به دست آوردن آرامش آماده کنیم . رسیدن به آرامش ذهنی هیچ دخلی به عوامل و شرایط خارجی ندارد . اصلا اگر همه چیز در بیرون از وجودمان خوب و خوش باشد دیگر آرامش هست و نیازی به این شیوه ها نداریم . مه ساز صنعتی موجود میباشد. پس هنر اصلی این است که گلخانه قارچ جوجه کشی با وجود شرایط و اوضاع به هم ریخته، آرامش درونی خود را حفظ کنیم و از لحظه لحظه زندگی کردن خود لذت ببریم .   فعالیت های آروماتراپی جلسات کوتاه روزانه یا یک روز در میان برای کشیدن نفس عمیق جلسات ارتباط با خداوند گردهمایی آرامش با موسیقی لایت گردهمایی جمعی برای مدیتیشن هم افزایی توسط تمیرنات یوگا و بسیاری از متد های مختلف   در این مطلب ویدئویی کوتاه برایتان گذاشتیم از یک جلسه آروماتراپی یوگا با روش هیجان انگیز  مدیتیشن و موضوع روزه افکار منفی و تلاش برای دستیابی به مطلوب زندگی که فرایند مختلفی دارد ، به اینگونه که ابتدا در یک محیط کمی تاریک با وجود چند شمع به مدت ده دقیقه با چشمان بسته افراد به کشیدن نفس عمیق به صورت صحیح و دیافراگمی می پردازند تا به دنیایی به نام خلصه ( یک نوع خواب و بیداری ) ورود کنند سپس آروماتراپیست با بیان جملات مختلف نسبت به موضوع جلسه شروع به جهت دهی افکار و رسیدن به هدف مورد نظر می نماید . این فرایند حداکثر تا نیم ساعت به طول می انجامد و پس از آن افراد حاضر در جلسه با شادابی مضاعف و احساس آرامش عمیق به حالت کاملا هوشیار باز می گردند . این جلسه حداقل تا ۲۱ بار به صورت روزانه یا یک روز درمیان باید ادامه یابد تا آرامشی عمیق و بدون لرزش در وجودشان رخنه کند . امیدواریم شما هم با تماس تلفنی به این محموعه از خدمات آرامش بخشی سالمندان و همچنین جلسات ارتباط با خدا که بسیاری از مشکلات سالمندان را حل نموده است ، استفاده نمائید محلول کنترل و همچنین در صورت تمایل از خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند ما یا تجهیزات پزشکی نظیر کفش طبی و قیمت دستگاه تصفیه هوا نیز استفاده کنید . سلامتی و سایر موهبت های الهی شکرگزاری می خواهد . در کنار هم بودن در شکر گزاری باعث ایجاد هم افزایی و بیشتر شدن نعماتمان می شود . یاد و ذکر خدا آرام دهنده قلب هاست !


موسیقی درمانی سالمندان برای بازیابی حس زیبای جوانی شادابی و سرگرمی و دورهمی خوش گذرانی .. نوای زیبای سازها موسیقی جهت فعالسازی قسمتهای از کار فتاده و کمک به کارکرد مغز .. تقویت روحی و تقویت غیر مستقیم بنیه جسمی .. .. موسیقی درمانی رابطه مستقیم با تقویت سلامتی جسم و روح سالمندان   موسیقی درمانی به صورت یک دانش ...ادامه مطلب

و رشته دانشگاهی درامده است و  برای تقویت روح  انسان بسیار کارامد است. افرادی که مشکلات روحی دارند یا از مسائل دنیای امروز ما خسته شده اند، از نتایج فوق العاده قدرتمند تکنیک های علم موسیقی درمانی  رضایت بسیاری دارند . ارسطو و همچنین افلاطون از موسیقی در جهت درمان شروع به استفاده کردند و پس از آن روز به روز این علم عمیق تر و کارامد تر شده است. حتی  برای درمان مصدومین در جنگ جهانی اول نیز از این تکنیک بهره بردند. همچنین در ایران از حدود نیم قرن پیش این علم در دانشگاهی در اهواز در کشور عزیزمان شروع به تدریس شد و حتی نخبگان علم پزشکی در دنیا نظیر ابن سینا نیز از موسیقی در جهت بهبود و درمان بیماران استفاده می کردند. ساز و صنعت موسیقی به خصوص برای درمان بیماری های جسمی و یا هنگام زایمان یکی از ابزار های آرام بخش  پزشکی بوده است . روش های موسیقی درمانی روش فعال در این روش در هر سه بعد موسیقی یعنی نواختن ، خواندن و حرکات موزون دخیل هستند . مثلا با یک ریتمی هم شعر آن را می خوانند و هم دست می زنند و یا حتی به رقص پا و یا رقص بدن می پردازند که باعث ارتباط بیشتر دو نیمکره مغز می شود و در نهایت موجب برانگیخته شدن واکنش های گوناگون عاطفی ، جسمی حرکتی و ذهنی سالمند می شود ، کمربند زایمان و سایر اقلام مادر فرزند از تجربیات فروش ماست . روش غیرفعال در این روش هیچ فعالیتی چه از لحاظ کلام و لفظ و چه بر اساس سایر ابعاد موسیقی انجام نمی شود بلکه فقط به شنیدن موسیقی تجویز شده نسبت به حس و حال و جسم بیمار پرداخته می شود و بیشتر در این زمینه واکنش های عاطفی و همچنین ذهنی بیمار برانگیخته فعال می شوند . سالمندان عزیز می توانند از کاربرد ها و فواید مختلف این علم خاص در جهت بهبود حال جسمی ، روحی و ذهنی خود استفاده کنند . موسیقی با خود روح دارد و قطعا بر روی انسان تاثیراتی می گذراد که قابل اندازه گیریست و این علم از سال حدود ۱۹۵۰ آغار به فعالیت نمود ، به همین دلیل از نظر قدمت بسیار کهن و اصیل است .   فواید و کاربرد های موسیقی درمانی برای سالمندان ایجاد و بازیابی حس و حال جوانی فعال سازی مناطق از کار افتاده مغز  ایجاد توانبخشی جسمی حرکتی رشد و حفظ توانبخشی ذهنی پیشرفت مهارت های گفتاری برطرف کننده اختلال های ذهنی تقویت هوش و ماندگاری حافظه امیدواریم با مراجعه به پردیس سالمندان و یا مهد سالمندان بتوانید در این کلاس ها ی مهیج برای تقویت روح و قوای جسمانی و گرفتن انگیزه برای زندگی بهتر شرکت نمائید . خرید اینترنتی مکمل لاغری را از ما فراموش نکنید. همچنین می توانید به صورت تلفنی از زمان برگزاری این دورهمی های تاثیر گذار با خبر بشوید و یا درخواست اعزام موسیقی درمان گر به منزل خود را داشته باشید . اگر به رولیتر ویلچری نیاز دارید، تماس بگیرید و بدانید که تلاش تیم ما برطرف کردن مشکلات و سختی های این دوره زیبا یعنی کهن سالیست . مطرب ای دل چه کند با آواز درون / گر همی گشت بالا رشد افزون ( ج )