راهنمایی های بیشتر در مورد انتخاب و خرید تجهیزات پزشکی

راهنما 09129474073

ماسک یکبار مصرف در صورت وجود ویروسهای تنفسی بسیار موثر میباشد ، اکنون در این تاریخ اواخر اسفند 98 که ویروس کرونا به نوعی به تمام جوامع بشری حمله کرده است ، ماسکهای پزشکی یا همان ماسک جراحی بسیار مورد استفاده شده است . این ویروس به نوعی بزرگ و سنگین محسوب میگردد 120 الا 130 نانو متر سایز آن بوده و نمیتواند چندان در هوا باقی بماند طی چند دقیقه همراه با ذرات مایع همراه با عطسه یا سرفه و حتی صحبت و حرف زدن عادی در هوا معلق و بتدریج بر روی سطوح ، دستگیره ها و حتی لباس و موی افراد مینشیند .

ماسک صورت و تنفسی یکی از بهترین راه ها برای مقابله با ویروس کرونا میباشد چرا که کافیست مرکز انتشار ویروس را کنترل کنیم دیگر لازم نیست تمام سطوح شهر و بیمارستان و نانوایی و غیره را بخاطر این ویروس بشدت سم پاشی کنیم ! مرکز انتشار این ویروس دهان و بینی انسانها میتواند باشد ، و از آنجا که نمیدانیم چه فردی در این لحظه ویروس دارد یا خیر اکنون بازی برد برد این شده است که همگی ماسک سه لایه کشدار بر روی صورت بینی دهان بگذاریم .. هزینه این ماسکها در چهان بسیار کمتر از هزینه سمپاشی و لباسهای فضایی و میلیاردها میلیارد ضرر بخاطر تعطیلی های مکرر از ترس کرونا میباشد .

البته حرفه ای بسیار خوب است ، اما اگر در دسترس نیست پس هر گونه ماسکی از هیچ چی  بهتر است ، ماسک تک لایه ماسک پار چه ای ماس یکبار مصرف و حتی بستن پارچه و روسری و جوراب تمیز بر روی دهان و بینی .. ذرات عطسه بسیار ریز و پودر هستند اما هر چه از فرد که عطسه کرده فاصله میگیرند این ذرات ریز کم کم به هم میپیوندند و ذرات و قطرات بزرگتری تشکیل میدهند . این ذرات درشت مایع که حاوی ویروسهای کرونا هستند نمیتوانند بسادگی حتی از پارچه های معمولی نیز عبور کنند ، بشرط آنکه آنها را با دست لمس نکنیم و ماسک را مرطوب نکنیم .

امیدوارم سلامتی آرامش و کسب و کار خیلی زود به جامعه بشری باز گردد ، و بار دیگر شاهد رشد و شادی کودکان و بزرگسالان بر روی این کره خاکی باشیم ، ضمنان نکات دیگر ایمنی را نیز رعایت کنیم خوب است مانند شستن مکرر دستها و سعی بر دست نزدن به سطوح و غیره . البته تنها جلوی دهان و بینی انسانها با ماسک بسته شود به تنهایی بزرگترین راه کنترل و شکست زنجیره ویروس کرونا میباشد .