چگونه یک دستگاه سنجش فشار خون انتخاب کنیم

دستگاه فشارخون آنالوگ دیجیتال کدام

راهنما 09339100544

سازمان بهداشت جهانی ، بیماری فشار خون را به عنوان عامل اصلی مرگ و میر های ناشی از بیماری های قلبی عروقی معرفی کرده است .این در حالی است که حدود نیمی از افراد مبتلا به این مشکل در حد بالا از بیماری خون اگاهی ندارند تا آنجا که از این بیماری به قاتل خاموش تعبیر شده است . پری فشار در خود عامل اصلی در خون ریزی های مغزی ، سکته مغزی ، سکته قلبی ، نارسایی قلب و حملات قلبی شناخته می شود . علت اصلی افزایش این بیماری در میان جوامع انسانی ، شیوه زندگی شهر نشینی ، سبک زندگی ماشینی ، کم تحرکی ، وزن بالا ، عدم تناسب اندام و استفاده از رژیم های غذایی ناسالم و پر کالری ذکر گردیده است .

بیماری مزبور بالا به ندرت از خود علائمی بروز می دهد و تشخیص آن ، در اکثر مواقع در حین آزمایش با یک فشارسنج دقیق ، درمان بیماری های دیگر رخ می دهد . به طور کلی می توان از علائم پری فشار خون به : سردرد به ویژه در هنگام صبح و در ناحیه پشت سر ، احساس سبکی سر ، حالت سر گیجه و تهوع ، وزوز گوش و تاری دید اشاره کرد . علائمی که بسیاری از افراد با سهل انگاری از کنار آن می گذرند غافل از آنکه چه بیماری خطرناکی در کمین شکار سلامتی آنها می باشد .

تغییر سبک زندگی ، تغییر رژیم غذایی ، ورزش و کاهش وزن در کنار اندازگیری  منظم میزان فشار به وسیله دستگاه های سنجش دقبق در خانه از عوامل بازدارنده  در ابتلا به بیماری پری فشار خون ذکر گردیده است . افراد مبتلا به بیماری پری فشار نیز با رعایت این اصول می توانند بیماری خود را کنترل کرده و از به وجود امدن عوارض چبران ناپذیر آن جلوگیری کنند ، البته توصیه های پزشک را نادیده نگیرید برای مثال اگر از شما خواسته اند که صبح گاه پیش از اندازه گرفتن فشار خون آب ننوشید و ناشتا باشید حتما رعایت نمایید .

شما برای مدیریت و کنترل فشار نیاز مند آن هستید تا به وسیله یک وسیله سنجش دقیق فشارخون ، میزان فشار را به صورت منظم در محیط خانه و یا محل کار اندازه گرفته ودر صورت بالا بودن این نشانه اقدامات مقتضی را انجام دهید . در این راستا ما به شما کمک خواهیم کرد تا با انواع فشار سنج های موجود در بازار آشنا شده و متناسب با میزان فشارخون خود ، ارزشی که  برای سلامتی خود قائلید ، میزان بودجه ای که برای خرید یک دستگاه فشارسنج در نظر گرفته اید ،  میزان سواد یا آگاهی شخصی که قصد دارید برای او ستستم فشارسنج تهیه کنیدیک انتخاب حرفه ای داشته باشید .

دستگاه های فشار سنج به دو دسته کلی آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند :

  • دستگاه های اندازه گیری فشار دیجیتال در دو مدل بازویی و مچی موجود می باشد که از آنجایی که گرفتن فشار از طریق بازو ، توسط عموم پزشکان توصیه می شود ما نیز مطقابلا استفاده از از انواع دیجیتال بازئویی را به مشتریان خود پیشنهادمی دهیم . استفاده از فشار سنجهای دیجیتال بسیار آسان بوده و با یک آموزش چند دقیقه ای ساده ، بسیاری از افراد ، حتی سالمندان و یا افراد بی سواد و یا کم سواد نیز توانایی اندازگیری فشار بالا و پایین خون به وسیله این دستگاه ها را به دست خواهند آورد.
  • . دستگاه های اندازه گیری فشار آنالوگ در دو مدل جیوه ای و عقربه ای منوط  به داشتن دانش خاص پزشکی در اندازگیری فشار خون ، دقت بالا به همراه دید و شنوایی بسیار قوی در تشخیص  نقطه شروع و پایان ضربان قلب در هنگام اندازگیری می باشد . انجام چنین آزمایشی از عهده بسیاری از افراد خصوصا افراد میانسال و یا سالمند که قبل از این آموزش های لازم جهت اندازگیری فشار بالا و پایین به وسیله دستگاه های فشارسنج مکانیکی را ندیده اند بسیار دشوار و یا غیر ممکن خواهد بود .

اگر قصد انتخاب یک فشارسنج آنالوگ را دارید پیشنهاد ما انتخاب یک فشارسنج از میان دو برند مطرح در این زمینه یعنی ریشر آلمان و آلپیکادو ژاپن خواهد بود . البته فبل از انجام هر گونه خریدی به دلیل وجود کالاهای مشابه چینی با نام و بسته بندی برندهای ذکر شده  از اصلی بودن فشارسنج و شرکت گارانتی کننده آن اطمینان حاصل کنید

تنوع در میان برندهایی که به عرضه دستگاه های دیجیتالی اشتغال دارند بسیار بیشتر از برندهایی می باشند که دستگاه های فشارسنج آنالوگ را به بازار عرضه می دارند . اگر به دنبال خرید کالای ایرانی هستید در این بخش هیچ کالایی با نشان ساخت ایران یافت می نشود .اکثر برندهای موجود در بازار با نام ونشان های بین المللی از قبیل : سیتی زن ، سامسونگ ، براون ، بیورر ، امسیگ و...تحت لیسانس کشورهای سویس و آلمان و لی ساخت کشور چین می باشند . تنها برند ی که به صورت کاملا اورجینال از کشور ژاپن وارد بازار ایران می شود محصولات کمپانی الپیکادو می باشد که در مقایسه با دیگر محصولات موجود در بازار از دقت بسیار بالا برخوردار می باشد . تنها ایرادی که به شرکت وارد کننده این کمپانی می توان گرفت گارانتی یک ساله آن در مقابل گارانتی های 2 و یا 5 ساله شرکت های وارد کننده محصولات چینی می باشد .

دیگر برند مطرح در زمینه فروش دستگاه های اندازگیری فشار خون  تمام اتوماتیک در 2 مدل مچی و بازویی کمپانی مطرح امرون ژاپن می باشد که محصولات این  کمپانی  تحت لیسانس و با گارانتی 3 ساله و ساخت کشور ویتنام وارد کشور می شود . پیشنهاد بسیاری از فروشندگان مجرب و با سابقه در زمینه فروش لوازم پزشکی به خریداران گرامی ، انتخاب یک فشار سنج حرفه ای از میان محصولات 2 شرکت ژاپنی امرون و آلپیکادو خواهد بود . در هنگام انتخاب یک دستگاه سنجش فشارخون باید به فاکتور های گوناگونی از قبیل : قابلیت ذخیره نتایج اندازگیری شده ، قابلیت اندازگیری فشار سیستولیک و دیاستولیک ، سخنگو بودن دستگاه جهت استفاده افراد بی سواد و یا کم سواد، تعداد حافظه ، نشانگر محدوه فشار بر اساس نمودار سازمان بهداشت جهانی ، نشان دادن تعدادضربان قلب در دقیقه ، قابلیت نشان دادن ضربان نامنظم قلب توجه کرد.

شما می توانید کارشناسان آی طب را به عنوان افرادی مجرب و قابل اطمینان ، امین خود قرار داده تا آنها ، شما را در انتخاب مناسب ترین فشارسنج با شرایط  ویژه شما راهنمایی کنند .