چگونه از دستگاه تست قند خون استفاده کنیم ؟

راهنما 09339100544

به طور کلی در مطالب دیگر سایت آی طب توضیح دادیم که چرا دیابت خون خود را مرتب بررسی کنیم و در این مطلب میخواهیم به صورت مختصر و مفید به چگونکی استفاده از دستگاه تست دیابت بپردازیم . این مطلب به شما آموزش خواهد داد که چگونه سطح قند در خون خود را بررسی کنید . لطفا قبل از استفاده از انواع دستگاه قند خون این مطلب را کامل مطالعه نمائید .

یادگیری چونگی گرفتن و تست کردن قتد خونتان به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت روزانه تصمیم بگیرید که چگونه مدیریتی برای دیابت خود در نظر بگیرید . تست قند شما شامل موارد مختلفی است اعم از نزدیک کردن لانست به انگشت سبابه و چسباندن آن به نوک انگشتتان که برای متوجه شدن دقیق اندازه قند شما دستگاهی به نام گلوکومتر به کمکتان می آید . اگر از افرادی که مراقبت های بهداشتی انجام میدهند بپرسید به شما خواهند گفت که در چه مواقعی و هر چند یکبار قند خود را بررسی کنید و قطعا یک بازه زمانی معین برای شما مشخص می کنند . سعی کنید دیابت خون خود را در آن بازه ای که به شما توصیه شده نگاه دارید .

شما نیاز دارید به دستمال های آغشته به آب یا بهتر است آغشته به الکل باشند . دستگاه لانست که در بالا از آن صحبت کردیم سوزن کوچکی دارد که برای هر بار آزمایش کردن یک سوزن جدید و پلمپ استفاده کنید که از نظر بهداشتی مطمئن باشد . همچنین شما نیاز دارید به یک نوار تست خون و دستگاه گلوکومتر و همچنین یک دفترچه یادداشت که گزارش روزانه خودتون رو به صورت منظم و دقیق در آن بنویسید .

مراحل بررسی سطح قند و دیابت خون با انواع دستگاه تست آن

مرحله اول

  • دست های خود را با آب و صابون بشویید و سپس آنها را خشک کنید . اگر میتوانید از دستمال الکلی برای نک انگشت خود بکار برید و اجازه دهید تا کامل خشک شود .

مرحله دوم

  • یک نوار تست خون از ظرف مورد نظر در بیاورید و در ظرف را ببندید تا از بقیه نوار ها محافظت شود . در هر بار استفاده ، نوار تست قند خون را بررسی کنید تا مطمئن بشید از نوار جدید استفاده می کنید .

مرحله سوم

  • نوار تست را داخل دستگاه گلوکومتر خود بگذارید . برای خرید انواع دستگاه قند خون میتوانید با شماره وب سایت آی طب تماس بگیرید و در کمترین زمان ممکن دستگاهتان را تحویل بگیرید .

مرحله چهارم

  • یک لانست جدید (سوزن کوچک) در داخل دستگاه لانست خود قرار دهید . دقت کنید که هربار که قند خون خود را بررسی میکنید از سوزن جدید و نو استفاده کنید .

مرحله پنجم

  • نوک انگشت خود را از کنار به لانست یا همان سوزن بچسبانید تا بتوانید یک قطره خون بدون هیجگونه درد به لانست بچسبانید چون چسباندن کنار انگشت بجای نوک انگشت آسیب کمتری به شما میزند . فرقی نمیکند که کدام انگشت شما باشد اما بهتر است انگشت سبابه را مورد بررسی قرار دهید . برای کمک به پیشگیری در هر بار تست از انگشتان مختلف استفاده نمایید که امکان دارد به آرامی انگشتتان را ماساژ و فشار دهید تا خون از انگشتتان به راحتی خارج شود . فشار دادن بیش از اندازه و سخت انگشتتان ممکن است یک مقدار اشتباه را نمایش دهد . دستگاه های لانست که سر آن سوزن دارند یک طرف روی آنها چیزی چاپ شده است که به شما این امکان را میدهد که انتخاب کنید تا چه حد سوزن وارد انگشتتان شود . اگر مقدار خون زیادی نسبت به آنچه که نیار دارید بیرون می آید ، عدد آن را کمتر کنید یا برعکس .

مرحله ششم

  • قسمت تعبیه شده برای برداشت خون بر روی نوار تست را به قطره خون خود بچسبانید تا آغشته به خون شما شود ، دقیت کنید که نوار تست به پوستتان نچسبد و فقط خون را لمس کند ، بلافاصله دستگاه سطح قند خونتان را بر روی نمایشگر نشان می دهد .

مرحله هفتم

  • عدد نمایش داده شده را در دفتریادداشت مخصوص تست برای قند در خون خود با تاریخ درج نمائید ، مطمئن شوید که در هربار تست سطح قند خونتان عدد آن را یادداشت کرده اید ، بنابر این می توانید بعد از مدتی آماری دقیق از سطح قند خون خود در شرایط مختلف مانند بیماری ، ورزش ، استرس و غذاهایی که میخورید داشته باشید تا مطمئن شوید به توصیه های پزشک خود به صورت دقیق و منظم استفاده می کنید . سعی کنید در تمام ملاقات هایتان با پزشک این دفترچه را همراه خود داشته باشید . چون ممکن است نیاز باشد پزشکتان نسبت به آن توصیه های جدید و یا تغییر برنامه غذایی داشته باشد .

لطفا برای ارتباط آسان با همکاران ما کافیست با یک تماس تلفنی از ما راهنمایی بخواهید ، سیستم ارزان و دقیق تست قندخون بخور گیاهی و یا اعزام نیروی با تجربه و مطمئن جهت امور نگهداری در منزل و سایر موارد از این دست .