وارثی بودن فشارخون و جلوگیری از ادامه وراثت

راهنما 09339100544

 

در این مطلب به تاریخچه وارثی بودن و مادرزادی بودن بیماری فشارخون می پردازیم و ویژگی های دیگر خطرات ابتلا به فشارخون خانوادگی و هنچنین جلوگیری از رشد آن به نسل های بعدی را توضیح می دهیم . بی دریغ میتوانید این مطلب را به صورت کامل مطالعه کنید . درباره این موضوع که میتوانید این مطلب را به اشتراک بگذارید نیز توضیح داده ایم که بسیار کار انسان دوستانه ای می باشد .

 

فشارخون ارثی چیست ؟

اعضای هر خانواده ای به هم وابستگی هایی دارند و نمیخواهند مشکلات دیابتی و عدم سلامتی خود را شاهد باشند  و دوست دارند جلوی وارثی بودن را سد کنند . اعضای یک خانواده از ژن های مختلفی بهره مند شدند اما یکپارچگی این ژن ها باعث شده که بیماری فشار خون میان آنها سرایت داشته باشد . اما رفتار ها و شیوه زندگی یا همان لایف استایل به شدت ادامه پیدا کرده اند که به این بیماری مربوط می شود .

سن و نژاد و قومیت هر خانواده ای تعیین کننده میزان خطرات احتمال که آن خانواده را تهدید می کند است . وقتی بیماری دیابت به صورت مادرزادی ایجاد می شود در خانواده شما ، پس حتما به مطلب فشارخون در دوران حاملگی و بارداری دقت داشته باشید و آن را کامل بخوانید . از مطالب ویژه سایت که در مجله چاپ می شوند نیز استفاده نمایید ، میتوانید برای تهیه لوازم کاربردی طبی کیف نگهدارنده انسولین ، دستگاه  تست دیابت ، دستگیره حمام توالت در سایت جستجو نمایید .

 

ژنتیک و تاریخچه خانواده ها

زمانی که اعضای هر خانواده از طریق یک ژن از یک نسل به هم پیوسته به نسل دیگر وارد می شوند و گذر زمان این مهم را رقم می زند . این مشکل به صورت ارثی انتقال می یابد یعنی خصیصه ها موروثی میباشد . عواملی هستند که از ژنتیک سرچشمه می گیرند که به احتمال زیاد در فشارخون بالا و بیماری های قلبی و ما بقی شرایطی که به وجود آمده و می آید ، با این حال احتمال دارد که اشخاصی که به بیماری فشارخون مبتلا شدند به سابقه خانوداگیشان نیز مربوط شود .

خطر ابتلا شدن به این بیماری که قاتل خاموش نیز نامگذاری می کنندش حتی می تواند افزایش پیدا کند ، زمان هایی که وراثت با شیوه های ناسالم باشد برای مثال ازدواج های فامیلی و یا کشیدن سیگار و همچنین داشتن رژیم غذایی غلط و بسیاری از اتفاقات دیگر . پس برای جلوگیری از ادامه بیماری فشارخون در نسل های بعد حتما با پزشک ژنتیک مشورت کنید .