همه چیز درباره فشار خون بالا و پایین

راهنما 09339100544

 

تفاوت میان فشارخون کم و فشارخون بالا چیست ؟ آیا هر دو بیماری هستند ؟ و چگونه می توان تفاوت اینها را متوجه شد ؟ در این مطلب به تشریح مختصر و مفید فشارخون زیاد و کم می پردازیم که شما بتوانید به سادگی تفاوت آنها را متوجه بشوید . قطعا پزشک معالج شما برای هر کدام از این ها راهکارهای درمانی دارد و مداومت در سنجیدن فشارخونتان توسط فشارسنج دیجیتال یا آنالوگ بسیار ضروریست .

 

فشارخون بالا چیست ؟

اگر کسی با دستگاه فشارخون سنجش انجام دهد و بیش تر از یک هفته بعدد آن بالا تر از 14 روی 9 باشد به پرفشاری یا فشارخون بالا مبتلا شده است . اگر فقط یکی از اعداد بیش تر از چهارده روی نه باشد و آن هم بیش از یک هفته باز هم احتمال اینکه شما به این بیماری دچار شده باشید وجود دارد . اگر عدد پایین فشار بیشتر شود و یا طولانی تر ماندگاری داشته باشد به قلب و عروق شما بیشتر صدمه وارد می شود .

احتمال خطراتی مثل حمله قلبی و مغزی نیز وجود دارد که باید سریعا به درمان آن بپردازید و به پزشک متخصص مراجعه نمایید . حتی پس از ایجاد بیماری های قلبی می تواند باعث بروز بیماری های کلیوی نیز بشود و بهترین کار این است که مداوما با دستگاه فشارسنج آن را چک کنید . و به دکتر معالجتان نشان دهید . در این رابطه و انتخاب دستگاه فشارسنج ما شما را یاری می کنیم و برایتان در هرجای ایران ارسال می نماییم .

 

فشار خون پایین چیست ؟

پس از سنجش فشارخون خود با دستگاه فشارسنج اگر نتیجه آن کمتر از حداقل یعنی 9 بر روی 6 باشد شما دچار کم فشاری یا فشارخون کم شدید . در واقع عدد اول یا سیستولیک به معنی شریان و قدرت پرتاب خون توسط قلبتان است و عدد دوم به نام دیاستولیک به معنی سکوت یا زمان هایی که قلب ضربه نمیزند که تعداد آن است . با این دو عدد می توان فشارخون شما را سنجید که در صورت کم بودن خون با قدرت کم پرتاب می شود و فاصله هر پرتاب زیاد است .

بهترین فشار خون حدود 12 روی 8 است که معمولا در افراد سالم در صورت بروز فشارخون پایین که علت قبلی نداشته است ، هیچ مشکلی پیش نمی آید و نیازی به نگرانی نمی باشد . اما در سالمندان و افراد مسن اگر فشارخون پایین به وجود آمد ممکن است خطرناک باشد و باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه نمایید . معمولا در این سنین سبب فشارخون کم خونریزی های داخلی مانند مغز ، قلب و عضو های حیاتی است .

 

برای خرید انواع دستگاه فشارسنج از مشاوران وب سایت ما یاری بطلبید چرا که بهترین مارک ها با گارانتی تعوض و همچنین گارانتی اصالت کارالا و همچنین ضمانت رقابتی بودن قیمت را داریم که این از بزرگان بازار را لازم دارد . امیدواریم بدون غرور و با کمی قانع بودن در درامد شخصی بتوانیم سبب رضایت شرکا را به وجود آوریم و باعث بهبود حال شما و درمان سریعتر شما در تعداد بیشتری از مردم ایران بشویم .

بهبود حال شما توسط خدمات و محصولات ما بهترین افتخار است که هم دنیا و هم آخرتمان را می سازد !