معرفی کامل انواع رمپ و بالابرنده متحرک ثابت شیب سراشیب

نواع رمپ باربد متحرک ثابت شیب سراشیب

راهنما 09339100544

یکی از ضروری ترین تجهیزات معلولین و سالمندان در خانه ، ساختمان های اداری ، بیمارستانی ، مکان های عمومی و .... رمپ و بالابرنده ها هستند که نبود این دو محصول آسیب جسمانی و روانی زیادی به معلولان و سالمندان وارد می کند .

 زمانی که فرد پا به سالمندی می گذارد و یا دچار معلولیت یا بیماری می شود وقتی احساس می کند نمی تواند کارهایی که در گذشته اانجام می داده و کارهای روزمره ای که دیگران به راحتی انجام می دهند را انجام دهد احساس فرسودگی و ناتوانی بدست می آورد که نتیجه آن افسردگی است .

از این رو مجموعه  آی طب توانسته مجموعه ای از ابزارها و وسایلی را برای راحتی و رفاه معلولین جهت مناسب سازی اماکن عمومی ، بیمارستانی و منازل فراهم کرده تا زندگی بهتری را به آنها ببخشد . از این رو به معرفی انواع رمپ و بالابرنده معلولین می پردازیم .

رمپ جمع شونده قابل حمل :

این نوع رمپ بسیار سبک و مقاوم بوده که به راحتی تا می شود و به بیمار کمک می کند تا به راحتی آن را با خود جا به جا کند این رمپ بسیار کاربردی و به آسانی قابل استفاده بوده که این امر موجب استقبال زیادی از معلولین قرار گرفته است . این مدل برای بالابرفتن ویلچر در سطوح مختلف مثل پله و سطوح نا صاف و ناهموار در طول و عرض های مختلف قرار دارد که تا وزن 150 کیلو را تحمل می کند

طول رمپ برای شیب های مختلف متفاوت می باشد و بر حسب شیب ها طول رمپ تعیین می شود . رمپ از 100 سانتی متر تا 300 سانتی متر می باشد .

این مدل شامل دو تکه و یک تکه است .

یک تکه : یک تکه با عرض 70 سانتی متر می باشد .

دو تکه  : دو تکه برای هر عرض ویلچر قابل استفاده است و با عرض 20 سانتی متر است .

رمپ ثابت و برقی :

در این نوع رمپ فرد با ویلچر به راحتی و بدون نیاز به کمک شخصی دیگر می تواند از آن استفاده کند جنسشان فلزی بوده و قابل جابه جایی نمی باشد . قابلیت تحمل برای وزن های سنگین را دارد ، ضمنا انواع تجهیزات کمک سالمند و کم توانان ویلچر برقی تاشو ، عصا زیربقلی ف اندازه گیری فشار خون را نیز برایتان ارسال میکنیم .

  • رمپ ثابت آن برای ارتفاعات کم مثل اتوبوس ، سطح ناهموار و نا مسطح کوتاه مثل ورودی دستشویی و حمام مورد استفاده قرار می گیرد
  • رمپ برقی نیز برای هم سطح سازی مانند آسانسور عمل می کند که برای پله ، اتوبوس ، قطار ، خودرو ، ورودی ساختمان ها و ادارات و... که ارتفاع کمی دارند مورد استفاده قرار می گیرد .
بالابرنده های دیگر مثل بالابرنده سقفی ، بالابرنده جابه جایی بیمار ، بالابرنده حمام ، بالابرنده پله و را می توانید در مقالات بعدی مطالعه کنید .