نصب تعویض سوند سالمندان و بیماران منزل با نیروی مجرب درمنزل

سالمند سوند تعويض نصب منزل

راهنما 09339100544 - 09125305299

نصب و تعویض سوند سالمند به دلیل تخصصی بودن فرایند آن نیاز به یک شخص متخصص و یا نیروی مجرب در این زمینه دارد . پزشکان تاکید دارند که اشخاصی که آموزش تعویض یا نصب سوند را ندیده اند اصلا اقدام به انجام این کار نکنند چرا که هم می تواند باعث عفونت های خطرناک در سالمند شود و هم می تواند باعث انسداد آن گردد .

سوند های ادراری انواع مدل ها و مارک های گوناگون دارند که شما می توانید با تماس به شماره نوشته شده در این صفحه تماس گرفته و درخواست ارسال محصول و یا دریافت مشاوره اختصاصی نمائید و انتخاب درستی را انجام دهید . ما در سراسر ایران پهناورمان محصول مورد نظر شما یا سایر تجهیزات پزشکی مورد نیازتان را ارسال می نمائیم .

 

خدمات کمک درمانی سالمند همچون نصب و تعویض سوند سالمند نیز توسط پرستاران و نیروهای با تجربه ما در منزل شما امکان پذیر است که به صورت ساعتی و یا شبانه روزی به خدمت رسانی می پردازند . این کار تخصصی نیاز به فرد آموزش دیده و نیروی مجرب و متخصص در این زمینه دارد که همکاران ما در هر جای ایران توسط تماس شما به منزلتان مراجعه نموده و یاری رسان شما خواهند شد .

 

بهداشت در تعویض و نصب سوندسالمند

یکی از نکات دارای اهمیت در جهت بهداشت تعویض یا نصب سوند این است که در همه دفعات تعویض و نصب سوند حتما دستتان را با آب گرم و صابون یشورید و از مواد ضدعفونی کننده نیز استفاده نمائید . همچنین در همه مواقع برای تعویض یا نصب سوند از دستکش یک بار مصرف پزشکی و تمیز بهره مند شوید تا از بروز مشکل برای شخص شما جلوگیری گردد .

محلی که سوند را به بدن وصل می کنید باید قبل از این اتصال حتما با آب و محلول شوینده تمیز گردد . محلول های مخصوص این فرایند توسط پزشک تجویز می گردند که می توانید از تیم همیار پزشکی ما نیز بهره مند شوید . کیسه مخصوص سوند ادرار را همیشه در پایین تر از مثانه قرار دهید که به سادگی ادرار از مثانه شما خارج شود .

 

حتما دقت کنید که کیسه قبل از پر شدن کامل از ادرار باید تخلیه گردد . می توانید از تیم همیار سالمند و تیم پرستاری ما بخواهید تا به صورت شبانه روزی در منزل شما باشند و نظارت های لازم را داشته باشد و همچنین در عمل نیز به شما کمک کنند . به این صورت خیالتان از هر مسئله نگهداری و پزشکی آسوده خواهد بود .

در صورتی که دو ساعت هیچ ادراری به داخل مخزن نیامد حتما این موضوع را با متخصص و یا پرستاران ما در میان بگذارید تا با بررسی حضوری از وضعیت شما مطلع شوند . ممکن است مشکلی در شلنگ سوند به وجود آمده باشد و باعث بروز اشکالاتی به مثانه شما شود . ممکن است در صورت انسداد سوند احساس درد یا فشار به پهلوی شما وارد شود و یا ادرار به سطح تشک شما یا پوشک بی اختیاری و همچنین پوشینه بی اختیاری شما نفوذ کند .

 

پیشنهاد ما استفاده از پوشینه های بی اختیاری است تا در صورت بروز هرگونه مشکل در کیسه سوند ، تشکتان یا ملحفه شما دچار کثیفی نشود و در صورتی که از تیم پرستاری آی طب درخواست اعزام نیرو داشته اید می توانید با خیال راحت نسبت به تهیه انواع تجهیزات و ملزومات پزشکی برای سالمند به زندگی خود توجه کنید .

 

راه های جلوگیری از بسته شدن سوند ادرار سالمند

  • قبلا نیز در مقالات تغذیه کامل سالمند گفته شده که حداقل هشت لیوان آب خالص در روز میل کنند
  • پیشگیری از اشباء باکتری ها و بروز عفونت با میل کردن حداکثر یک لیوان آب زرشک یا آب انار و یا آب آلبالو
  • به قرار گیری کیسه و مخزن ادرار توجه داشته باشید که پایین تر از مثانه شما قرار گیرد
  • به لوله انتقال دهنده ادرار در سوند توجه کنید که تاب نخورده باشد و زیر بدن گیر نکرده باشد

حتما به پرستارتان بگویید که در زمان هایی که می خواهید به بیرون بروید کیسه سوند را طبق آموزش هایی که دیده اند زیر لباستان مخفی کنند تا از بسته شدن مسیر خروج ادرار جلوگیری شوند . پرستاران ما در این زمینه بسیار حرفه ای عمل می کنند و تجربیاتشان به همراه آموزش های تخصصی که دیده اند باعث شده تا مجوز های لازم را دریافت کنند .

امیدواریم خدمات ما به سرعت درمان شما کمک کند ..