نشانه های زردی نوزادان چیست؟

نشانه زردی نوزادان تهران اینترنتی

راهنما 09339100544

از آنجا که اغلب نوزادان بعد از به دنیا آمدن دچار زردی می شوند و در صورت بالا بودن زردی چشم و صورت ، نوزاد را بستری می کنند و احتیاج به مراقبت شدید داشته است و بایدنکات درمانی را جدی بگیرین . زردی نوزادان ناشی از بالا رفتن بیلی روبین در خون می باشد و این عارضه ممکن است برای بدن هر نوزاد سالمی هم اتفاق بیوفتد ، بیلی روبین ماده ی شیمیایی است که هنگام تخریب سلول های قرمز پیر در بدن ترشح می شود و هر چه میزان بیلی روبین خون در بدن افزایش پیدا کند باعث بروز حالت سمی در سیستمات عصبی نوزاد می شود و رفته رفته در صورت عدم رسیدگی باعث صدمات جدی ازجمله فلج مغزی و حتی مرگ می شود به همین دلیل پیگیری این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده است .

بالا بودین بیلی روبین که منجر به پدید آمدن زردی در نوزادان می شود به عینه در چهره نوزادان پدیدار می شود و کاملا قابل تشخیص می باشد از علایم ظاهری این بیماری می توان به زردی دوره چشم و حتی در بعضی مواقع به علت بالا بودن سفیدی چشم نوزاد به رنگ زرد تغییر رنگ می دهد و این زردی چشم از ناحیه چشم وصورت به سمت گردن پشروی می کند و به شک و اندام تحتانی و گاهی اوقات در انگشتان پای نوزاد این زردی قابل مشاهده می باشد .

تمام این مواردی که گفته شد از جمله نشانه های زردی در %70 نوزادانی است که از بدو تولد دچار می شوند . اما امروزه به علت پیشرفت علم و تکنولوژی در همه ی زمینه ها تا حد امکان قبل از بروز صدمات جدی بیماری به پیشگیری آن پرداخته می شود یکی از راه های بپیشگیری که پزشکان متخصص در مورد زردی نوزادان انجام می دهند این است که با آزمایش بیلی روبین برای تمامی نوزادان که تازه متولد شده اند تا از سلامت کامل نوزاد اطمینان حاصل کنند .

چنانچه آزمایش انجام شده نشانه ای افزایش بیلی روبین در خون نوزاد را نشان دهد نوزاد تحت نظر قرار گرفته و با استفاده از شیوه های پزشکی و استفاده از تکنولوژی دستگاه فیزوتراپی جهت درمان درمان زردی نوزادان هیچ نگرانی را برای مادران به جا نگذاشته است .

 

توصیه های سلامت جهت تسریع در زردی نوزادان به شیوه ی سنتی

کافی است در این مواقع خون سردی خود را حفظ کرده و در نهایت آرامش با محبت مادری که به نوزاد خود منتقل می کنید درمان بیماری را به تسریع  انداخته و رعایت نکات پزشکی که در این موارد بسیار هائز اهمیت می باشد . برای کاهش زردی نوزاد در منزل علاوه بر استفاده از دستگا های فیزوتراپی با استفاده از دستور پزشک رعایت نکات تغذیه ای نوزاد هم بسیار ضروری است از جمله مهم ترین آنها که در این قسمت به آن اشاره می شود : در ضمن شما دوستان عزیز میتوانید برای تهیه انواع سیستمهای کمک درمانی زیبا ارزانقیمت همراه با گارانتی مربوطه با یک تماس ساده تجهیزات مورد نیاز خود را دریافت نمایید .

دادن مایعات فراوان از جمله چند قطره لیمو شیرین ، ترنجبین و....به نوزاد جهت دفع رزدی از طریق ادرار یا مدفوع می باشد و نکته بسیار مهم این است که در این مواقع شیر مادر بیشتر از هر زمانی برای نوزاد ضروری است و درعین حال باعث زردی چشم و صورت بیشتر در نوزاد می شود برای جلوگیری از این اتفاق مادر باید تا حد امکان از خوردن گرمیجات پرهیز کند و بالعکس از مواردی که باعث دفع گرمی از کبد می شود استفاده کند مانند : خاکشیر ، اسپرزه ، عرق کاسنی ،قدومه و ...

 

برای اجاره دستگاه درمان زردی نوزادان در منزل کافی است تا با ما تماس تلفنی بگیرید و دستگاه را در محل تحویل بگیرید . برای اینکه چقدر مبلغ رهن و اجاره باید پرداخت کنید ، می توانید به صورت تلفنی از ما صحبت کنید .