طب سنتی و مصرف نوشیدنی دوغ و آب در بین غذا

راهنما 09339100544

 

آب در هنگام غذا خودن چه تاثیری می گذارد ؟

طبق تحقیقات انجام شده و علوم مختلف مخصوصا در علم پزشک سنتی که از زمان ابوعلی سینا رایج شده است و امروز جزو علوم دانشگاهی نیز قرار گرفته است و حتی تعدادی از پزشکان مدرن بر این باورند که نوشیدن آب و یا مصرف نوشیدنی در میان غذا ، قبل و بعد از غذا تا مدتی جایز نیست و باعث می شود غذا به درستی هضم نشود و همچنین باعث شود جذب مواد آلی آن به بدن شما درست انجام نشود .

من خاطرم هست در زمان کودکی پدرم بسیار مخالفت میکردند برای مصرف نوشیدنی بر سر سفره و ما به ناچار عادت کردیم به غذای بدون آب و همین امر باعث شده که خدا را شکر از نظر وزن و چربی هیچگونه مشکلی برایمان ایجاد نشده ، نه تنها من بلکه تمام اعضای خانواده همین نتیجه را گرفتند . اگر در حال حاظر شما عادت به میل کردن غذا به همراه آب دارید از این اتفاق جلوگیری کنید ، ممکن است اوایل ایجاد این عادت سخت به نظر برسد اما با روند آرام و رو به پیشرفت هر سری که غذا میخورید نصف لیوان آب کمتر از سری قبل بنوشید . خواهید دید پس از مدت کوتاهی عادت کرده اید که غذا را بدون آب میل می کنید یعنی بین غذا نوشیدنی میل نکنید .

این نکته نیز حایز اهمیت است که یک ساعت قبل از غذا تا ۲ ساعت بعد از غذا هم آب ننوشید و بگذارید معده کار خود را کامل انجام بدهد و پس از خارج شدن غذا از معده به نوشیدن آب بپردازید . طبق گفته دکتر کارشناس که در ویدئوی بالا مشاهده می کنید مانند این است که شما در هنگام غذا پختن میزان آب نامناسبی به غذایتان اضافه کنید و باعث شود آن غذا نتیجه خوب و خوشمزه ای نداشته باشد .

 

دوغ در هنگام غذا خوردن چه تاثیری می گذارد؟

متاسفانه مدتهاست که باب شده همه میگوییم دوغ بهتر از نوشابه هست و پیشنهاد میدهیم که دوغ بر سر سفره هایمان بیاورند . ببینید من نمیخواهم شعارگونه صحبت کنم و از صحبت های کلیشه ای هم خوشم نمی آید . شما میتوانید نتیجه سیستم غذایی ما را در جامعه ببینید . چقدر بیماری ها زیاد شده ، چقدر بیماری های صعب العلاج به جان هموطنانمان افتاده است . این ها باید دلیلی داشته باشند . چرا در زمان پدران و مادرانمان این بیماری ها نبوده و آنها تا سن های بسیار بالاتری سالم و سرحال زندگی می کردند ؟ حتما اتفاقی در خوراک ما افتاده است .

دوغ هم مانند سایر نوشیدنی ها باعث جلوگیری از جذب مواد معدنی به بدن می شود و سیستم فعالیت صحیح معده را به هم میریزد . شما دوغ را میتوانید به عنوان یک عصرانه دلچسب میل کنید که حتی خنک آن توصیه شده است اما به صورت کاملا مستقل میتوانید در حد یک لیوان نه بیشتر نوش جان کنید و از مواد آلی آن نیز استفاده کنید . اما با غذا به دلایل گفته شده

 

مصرف غذای نادرست باعث عدم موفقیت در زندگی

خیلی ها این سوال را دارند که چرا این همه فعالیت و تلاش در زندگی انجام میدهیم ولی آخر با شکست های مختلف روبرو می شویم ؟ مگر ما با فلانی چه تفاوتی می کنیم ؟ من نمیخواهم بگویم صد در صد به این موضوع ربط دارد اما یکی از موضوعاتی که اکثر انسان های موفق در آن با حساسیت و موشکافانه عمل می کنند ، برنامه غذایی درست و صحیح است . در بسیاری از مواقع بسیاری از بیماران سخت و صعب العلاج بعد از مدتهای طولانی سختی کشیدن ، با یک برنامه غذایی صحیح و سالم به سرعت بهبود بخشیدن و همه چیز به خوبی روز اولش برگشته است .

بیایید برای هضم غذای خود ، برای بدن خود ، برای روح خود و خودمان بسیار ارزش قائل بشویم و آرام آرام طبق توصیه ای که در بالا نوشتم عادتمان را تغییر دهیم . از همین جا با رعایت نکات نوشیدنی ها در وعده غذایی آرام آرام قطع شوند . حتی برای یک بار هم به عادت قبلی خود اجازه ندید برگردید و این اراده فقط از شخص خودمان بر می آید و نه کسی دیگر . هضم غذا نیاز به حرارت مناسب و رطوبت مناسب نیاز داریم که این در فرهنگ غذایی کشورمان وجود ندارد . باید آگاهانه آن را به خانه هایمان ببریم . نگاه به سایر کشور هایی که اکثر افراد جامعه یشان سالم هستند می کنیم و می بینیم آن ها نیز نسبت به شرایط اقلیمی و آب و هواییشان این نکات را به درستی انجام میدهند ، امروزه از لنز چشم گرفته تا دستگاه های اکسیژن ساز و تا حتی نوشیدن مایعات میتواند در تعامل با فرهنگ به گونه ای درست انجام گیرد .

 

برای داشتن یک برنامه غذایی بهتر است با مشاوران تغذیه و یا پزشکان طب سنتی مشورت کنید و آنها نسبت به سن و شرایط شما پیشنهاداتی بدهند ، تصمیمات عجوله و خود سر باعث ایجاد بسیار مشکلات بیشتر می شود . زیر نظر پزشکتان در ثورت نیاز به انواع تجهیزات وزشکی برای سهولت در پیشگیری و یا بهبود شما می توانید با کارشناسان فروش سایت آی طب تماس بگیرید و محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید . امید است چرخه سن بالا با سلامتی کامل مثل قدیم در کشورمان بازگردد .