مصرف انسولین یا قرص به چه مدت زمان ؟

راهنما 09339100544

انسولین به صورت طبیعی در افراد سالم در چه زمان هایی تولید می شوند ؟ آیا انسولین انواع مختلفی دارد و یا یک نوع در بدن نیاز است . انسولین حیوانی چیست ؟ انسولین طولانی یا سریع چه تفاوتی با یکدیگر دارند . این سوالات را به صورت تخصصی در این مطلب شرح داده ایم که میتوانید به سادگی آن را مطالعه نمایید و یا با متخصص در این زمینه صحبت کنید . برای سفارش محصولات پزشکی با شماره ما تماس حاصل کنید .

 

حدود 8 نوع انسولین داریم در بدن که در زمان های مختلف در بدن انسان سالم ترشح می شوند و برای افراد دیابتی با الگو برداری های دقیق به تزریق می پردازند . این 8 مدل زمان ترشح و مدت آن با هم متفاوت است و اثرات باقی ماندنش در بدن متفاوت است . برای داشتن اطلاعات بیشتر این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و مطمئن باشید چه قرص و چه دارو و چه انسولین در صورت تجویز پزشک مطمئنا به سلامتی شما منجر می شود .

زمان مصرف انسولین بسیار دارای اهمیت می باشد چرا که اگر طبق برنامه تزریق کنید نتیجه صحیح خواهید گرفت . گلوکز به همراه مواد عذایی نباید در هنگام غذا خوردن در خونتان باشد . بهتر است به صورت مداوم و منظم نیم ساعت قبل از غذا انسولین را اعمال کنید تا به تحلیل و تجزیه قندخونتان بپردازد و با این کار متوجه خواهید شد که غذا خوردن چقدر دلچسب می شود و پس از آن بسیار انرژی دارید .

 

انسولین به چه مقدار باید مصرف شود ؟

مهمترین نکته این است که اگر به صورت ناشتا و قبل از صبحانه تست قند خون میگیرید و در حال مصرف قرص های تخصصی هستید . و میبنید که مقدارش بالاست باید یکی از دو علت را جویا شوید . ممکن است به دلیل ترشح هورمون های سحرگاه که در خواب اتفاق می افتد و بیش از مقدار مورد نیاز تولید می شوند . اما یک دلیل دیگر این است که در شب قبل مصرف انسولین کم بوده است .

برای متوجه شدن این دو علت می توانید یک بار قبل از سحر حدود ساعت 2 و 3 صبح بیدار شوید و حدود  8 ساعت چیزی نخورده باشید و حالا تست کنید و ببینید باز هم قندخونتان بالاست یا خیر اگر بالا بود یعنی شب قبل انسولین کمی مصرف کردید که با هماهنگی نظر پزشک می توانید دوزش را بیشتر کنید اما اگر دیدید قند خون صحیح است بهتر است آن را با پزشکتان در میان بگذارید .

 

دیاگرام مصرف انسولین تزریقی

این فرم که در ذیل این پاراگراف مشاهده می کنید به نشانگر عمل کردن انسولین ها در بدن هستند و در چه تایم هایی آنها بیشترین فعالیت را دارند و چه مدت به طول می انجامد . البته این میزان مصرف در هر فرد متغیر است و حتی اگر شما می خواهید تزریق کنید می توانید با پزشکتان مشورت کنید چرا که جای تزریق نیز بر آن تاثیر گذار است .

 

ترشح انسولین در بدن انسان در چه ساعاتی و به چه مدت است ؟

  • انسولین آنالوگ سرعتی که در عرض یک ربع شروع به فعالیت می کند . بیشترین فعالیتش بین یک ربع تا یک ساعت است و حدودا 3 تا 4 ساعت در بدن ماندگاری دارد .
  • انسولین کم انسانی حدود 30 دقیقه بعد از نوع قبلی انسولین شروع به ترشح می کند و 1 تا 3 ساعت به فعالیت خود ادامه می دهد و تا 6 الی 8 ساعت بعد از آن در بدن موجود است .
  • حدودا یک ساعت پس از آن انسولین کم حیوانی شروع به ترشح می شود که 2 تا 5 ساعت فعالیت می کند و تا حدود 6 تا 8 ساعت در بدن باقی می ماند .
  • 2 ساعت بعد حدود 2 تا 12 ساعت نسبت به شرایط می تواند انسولین به مقدار متوسط انسانی تولید گردد و پس از آن 18 تا 24 ساعت اثراتش باقیست .
  • انسولین نسبی حیوانی بعد از دو ساعت شروع به فعالیت می کند که حدود 6 تا 12 ساعت فعالیت دارد و پس از آن 18 تا 24 ساعت اثراتش باقی می ماند .
  • انسولین آنالوگ زیاد که با یک ساعت استراحت میتواند به آرمی فعالیت کند و هیچ نقطه اوجی نداشته باشد و تا 18 الی 24 ساعت اثراتش باقی بماند .
  • انسولین خیلی زیاد وطولانی باعث می شود با یک ساعت تنفسی که میگیرد بدون هیچ اوجی به آرامی تا 42 ساعت یا بیشتر اثرگذاری داشته باشد .
  • انسولین حیوانی زیاد نیز حدود بعد از 4 تا 6 ساعت شروع به فعالیت می کند و تا 1 الی 20 ساعت به طول می انجامد و اثراتش تا 36 ساعت در بدن مشاهده می شود .

انسولین های طولانی مدت ، بسیار آرام و در طول مدت زیاد با آرامش تمام به فعالیت می پردازند و می توانند خیلی ساده آزاد گردند . گذشته از سلامتی همراه با استفاده از دستگاه ایرانی میتوانید به تولیدات و اقتصاد کشورمان نیز کمک کنید ، امید داریم با دانستن این اطلاعات بتوانید بسیار در درمان دیابت و قندخون موفق شوید و این امر با دعای ما همراه است چرا که می توانید در هر موقع از سال به پزشکتان مراجعه کنید و تجویز لازم را از او بگیرید . همین اتفاق باعث می شود تا سلامتیتان را به صورت کامل داشته باشید و حفظش کنید .