فواید بخور گرم چیست ؟ استفاده در ضدعفوی موقعیت سرد و خشک

بخور گرم زدعفونی مناطق سرد خشک تهران

راهنما 09339100544

 

از مزایای دستگاه بخور گرم می توان به دارا بودن مخزن مخصوص ضدعفونی کننده محیط و خوشبو کننده فضا اشاره کرد چرا که این امکان در دستگاه بخور سرد کمتر دیده می شود و طبق تاکید سازندگان دستگاه بخور اینگونه مواد را داخل آب نمیتوان ریخت چرا که باعث بروز صدمات و خرابی های جدی برای دستگاه بخور می شود . بهتر است در صورتی که دستگاه بخور سرد به همراه مخزن مواد ضدعفونی یا خوشبو کننده لازم دارید از دستگاه های دو کاره سرد و گرم استفاده کنید .

در مطالب و مقالات دیگر سایت آی طب در مورد فواید بخور سرد توضیح دادیم . حالا در این مطلب میخواهیم به شرح فواید بخور گرم بپردازیم . امید است با شناخت کامل فواید داشتن دستگاه بخور بتوانیم پیشگیری های بسیار ساده و کم هزینه ای را انجام دیم که از خطرات هزینه بر در آینده جلوگیری کنیم و همچنین خافظ و شکرگزار نعمت سلامتی خود و عزیزانمان باشیم .

 

مزایای دستگاه بخور گرم چیست ؟

 بخور گرم بیشتر در فضاهای سرد و خشک زمستانی کاربرد دارد . چرا که هم به گرم شدن فضا کمک می کند و همراه با آن به مرطوب شدن فضا هم یاری می رساند . زمان هایی که گرفتگی بینی به سراغتان می آید اگر هوا سرد است بهتر است از بخور گرم استفاده کنید زیرا به سرعت به تسکین عفونت های مجاری تنفسی می پردازد .

از دیگر مزایای بخور گرم در هوای سرد و خشک بهبود شدت سرفه و همچنین بهتر شدن در سرفه های خشک نیز می باشد . این بهبودی برای شما به سرعت توسط دستگاه بخور گرم ایجاد می شود که در اختلالات ریوی خیلی بهتر از بخور سرد کارامد است . البته لازم به ذکر است برای کودکانی که دارای انواع اختلال التهابی ریوی و نای هستند بخور سرد گزینه مناسب تری به شمار می آید . بخور گرم برای تمامی کسانی که دارای التهاب راه تنفسی فوقانی نیستند توصیه می شود .

از دیگر دلایل برتری دستگاه بخور گرم نسبت به بخور سرد امکان استفاده ویژه از مواد ضدعفونی کننده گیاهی در مخزن ویژه آن نیز می باشد . به دلیل وجود المنت داغ کننده آب ، این گرما میتواند هرچیزی را با بخور آب تلفیق کند و آن را به هوای محیط منزل یا کار شما پرتاب کند . حتی شما میتوانید به راحتی خوشبوکننده های مختلف و یا روغن های گیاهی را به ان مخزن اضافه کنید .

به دلیل پرتاب با قدرت تر و بیشتر بخور سرد نسبت به بخور گرم در هوا ، قطرات آب سرد توسط بخور سرد بیشتر ، وسیع تر و حتی سریعتر فضای خانه شما را پر می کند . اگر نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت نکنید ممکن است باعث رشد قارچ ها و باکتری ها شود و آن ها را به هوای خانه یا محل کار شما انتشار دهد . قطعا زمانی که از بخور گرم استفاده کنید این خطرها شامل حال شما نخواهد بود . برای مثال شما اگر هر روز مخزن آب دستگاه بخور سرد را با آب و صابون نشورید امکان رشد قارچ و باکتری زیاد می شود و یا اگر از آب تصفیه شده در آن استفاده نکنید امکان این اتفاق بیشتر خواهد شد . اگر هم دستگاه تصفیه آب ندارید میتوانید از آب جوشانده شده ای که کاملا سرد شده استفاده کنید . این کار باعث می شود که از هرگونه رشد قارچ و باکتری در محیط خانه جلوگیری نمائید . البته قابل ذکر است که اگر همین بخور گرم که همچین تهدیدی را ندارد به مقدار زیاد استفاده شود برای بیماران دارای آلرژی و آسم میتواند رشد قارچ و تشدید حساسیت را دربر داشته باشد .

 

شما میتوانید با شماره مندرج در سایت تماس گرفته و اطلاعات بیشتر نسبت به نوع دستگاه های موجود بخار بگیرید . لازم به ذکر است دستگاه های بخور گرم از قیمت ارزان تری نسبت به دستگاه های بخور گرم دارد و شما میتوانید به راحتی با یک تماس تلفنی دستگاهی که مدنظر خود و پزشک شما می باشد را تهیه کنید. این افتخار را داریم که در مدت زمان کمتر از ۱۲ ساعت کاری در تهارن و حدود ۴۸ ساعت در شهرستان محصول مورد علاقه شما را به دستتان برسانیم .