فشارخون در دوران بارداری مادران

راهنما 09339100544

 

در دوران حاملگی یکی از معضلات افراد مبتلا به پرفشاری یا همان فشارخون بالا این است که دچار خطراتی می شوند که در این مطلب به معرفی آن ها نیز می پردازیم و حتی پزشک متخصص نیز برای آنها تدابیری می اندیشد که در ذهن ما نمیگنجد اما باید بدانیم که اگر این اتفاق رخ داد دلایلش چیست و چه باید انجام دهیم ؟ با ما باشید تا از ریز اطلاعات روز دنیا با خبر بشوید .

 

فشارخون بالای حاملگی چیست ؟

برای اولین مرتبه بعد از 20 هفته یعنی در نیمه دوم حاملگی این اتفاق رخ می دهد و فشار مادر بالا می رود . البته معمولا در بیشتر مواقع پس از زایمان این فشارخون به سطح عادی و معمولی برمیگردد و میتواند زندگی نرمالی داشته باشد و باید مراقبت های پیشگیری را انجام دهد چرا که در آینده می تواند مجدد مبتلا به این بیماری گردد .

 

دلایل ایجاد فشارخون بالا در دوران بارداری چیست ؟

بعضی از پزشکان بر این باورند که ما جویای دلیل ایجاد فشار خون در هر مقطعی نباشیم و فقط به راه ها و شیوه های درمان فکر کنیم اما ما اینجا دلایل فشارخون بالا در دوران بارداری را می گوییم که شاید پزشکتان مانعی برای دانستن این موارد نداند و اگر به شما توصیه کرده که بی توجه به دلیل باشید بهتر است این توصیه را گوشفرا دهید و به پاراگراف های بعدی بروید تا این قسمت را بگذرانید .

اول اینکه فشارخون بالا میتواند مشکلاتی قلب و کلیوی برای مادر ایجاد کند . و خطر انواع بیماری قلبی ، کلیوی و حتی سکته را بوجود آورد . برای خانمی که حامله است و مدت زمان 20 هفته از بارداری می گذرد باید کنترل و سنجش فشار خون به صورت روزانه و مرتب تحت نظر پزشک انجام شود و نسبت به رژیم غذایی مناسب برای این معضل در این دوره حساسیت های خاص خود را داشته باشند .

 

سایر عوارض فشارخون بالا در دوره حاملگی

  • محدودیت در آماده سازی بستر رشد جنین یکی از اسباب فشارخون بالا در مادر است که امکان دارد حتی پس از زایمان کودک با مشکلات رشد سرو کار داشته باشد .
  • پره اکلامپسی معمولا این مشکل در بیمارانی که از قبل دچار فشارخون مزمن بودند اتفاق می افتد .
  • زایمان زودرس حتی ممکن است پزشکتان به این نتیجه برسد به دلیل فشار خون بالا و نرسیدن مواد مغذی به جنین و حتی کمبود اکسیژن ، زایمانتان زودتر از موعد اتفاق بیوفتد .
  • انقباض پلاسر پدیده ای است که باعث می شود جفت جنین از دیواره رحم رها شود و که اگر به صورت اورژانسی به پزشک مراجعه کنید موفق خواهد بود و سریعا مداوا می گردد .
  • زایمان سزارین خانم هایی که دارای پرفشاری هستند احتمال زیاد باید به سزارین بپردازند و از زایمان طبیعی محروم می شوند و این امر در جهت عفونت اعضای داخلی بدن مادر خطرناک است .
 

هرگونه لباس بارداری و یا آتل ها یا کمرلند های تخصصی بارداری و یا بالشتک های شیردهی نوزاد و حتی تب سنج های مخصوص کودکان که به همراه دوربین کنترل کودک هستند ، مفید می باشد و شیشه شیرهای پیرکس را اگر برای کودکتان خواستید میتوانید با ما تماس گرفته و درخواست ارسال محصول نمایید . امیدواریم در خدمت رسانی به شما و کودکتان بتوانیم بهترین کیفیت را داشته باشیم .

قبل از بسته شدن نطفه چند کتاب در زمینه سلامتی هنگام بارداری و همچنین تربیت فرزند مطالعه کنیم !