سایر دلایل به وجود آمدن دیابت نسبت سن و جنسیت

راهنما 09339100544

 

میزان درامد و همچنین جنسیت و سن مهمترین عوامل تاثیر گذاری بر روی خطر ابتلا به دیابت می باشد . البته فعالیت متوسط بدنی و همچنین ورزش مختصر در روز بسیار به این اتفاق کمک می نماید که بتوانید از بروز دیابت پیشگری کنید . حدود 500 هزار نفر در آزمایشی در کانادا شرکت کردند و با دادن اطلاعات خود توانستیم شیوع بیماری دیابت را در شاخه ای متوجه بشویم .

نتایج بررسی ملی و جهانی بهداشتی قومیتی و جمعیتی نشان می دهد عوامل تهدید کننده ابتلا به این بیماری یعنی قند خون می تواند توسط سن و جنسیت افراد مورد ارزیابی قرار گیرد . برای مثال این ارزیابی که در این مطلب به شما ارائه می کنیم ترجمه شده از سایت سازمان جهانی بهداشت است که نسبت به کشور کانادا گردآوری گشته است .

در سال های 1996 و 1997 کشور کانادا ترتیب یک بررسی عظیم را داد که حدود پانصد هزار نفر از سن 12 سال به بالا در آن شرکت نمودند . این تعداد همه به دیابت مبتلا بودند و با احتساب سن ، جنسیت ، شاخص توده عضلانی ، وضعیت وزن بدن و اضافه وزن ، نحوه و میزان مصرف انرژی در هر فرد ، فعالبت بدنی در طی 24 ساعت ، سیگار و دخانیات ، نوشیدن الکل و شراب ، درآمد اقتصادی ، وضعیت ازدواج و تاهل ، تحصیلات و محل اقامت روستایی و شهری نتایج جالب توجهی استخراج گردید .

 

نتایج آمار سازمان بهداشت جهانی از کشور کانادا :

این نتایج به اینگونه بود که شایع شدن این بیماری با سن و شاخص توده عضلانی مرتبط می شد و اگر سن بالا تر برود و هرچه توده عضلانی کمتر باشد احتمالا ایجاد دیابت بیشتر می شود . حتی مصرف انرژی در خانم ها و آقایان نیز مورد تاثیر در این روند بوده است . مصرف سیگار و دخانیات با شیوع بیشتر دیابت روبرو شدند .

 شیوع این بیماری در افراد کم درامد مخصوصا در میان خانم ها بیشتر بوده و خانم هایی که تنها زندگی می کردند و سن بالای 35 سال داشتند بیشتر دچار این بیماری بودند نسبت به خانم هایی که ازدواج کرده اند . همچنین دیابت هیچ ارتباطی با سطح تحصیلات در کشور کانادا میان 500 هزار نفر نداشته است . همینطور محل زندگی شهری یا روستایی نیز مربوط به وقوع دیابت نبوده است ، در کنار درمان و عوامل اصلی میتوانید از سایر امکانات و راهنمایی سایت سود ببرید از محافظ فلزی گرفته تا بخور گرم و دستگاه اکسیژن ساز .

 

نتیجه گیری آمار

پس نتیجه می گیریم که زنان و مردان در سن و سال گوناگون باید شاخص توده عضلانی خود را زیر 25 کیلوگرم بر هر متر و همچنین 27 کیلوگرم بر هر متر مربع نگهدارند و از بروز اضافه وزن جلوگیری کنند . همچنین فعالیت بدنی متوسط نه زیاد برای افراد توصیه می شود . چنانچه بیماران دیابتی باید کاملا سیگار و دخانیات را ترک کنند پس استراتژی و تاکتیک های کنترل توسط دستگاه تست قند خون و همچنین پیشگیری برای زنان در گروهای کم درامد نیز بسیار موثر است .