دیابت و بیماری قندخون در سن گوناگون

راهنما 09339100544

 

طبق بررسی های برترین آزمایشگاه های پزشکی دنیا تحت نظر سازمان بهداشت جهانی یا همان N-H-I-S مختصرا آمار جوانانی که به سن بلوغ رسیده اند و مبتلا به دیابت هستند یعنی از سن 18 سالگی و حتی جوانان و میانسالان تا سن 39 سالگی نسبت به افراد سالخورده و سالمند برای کنترل قندخون خود کمتر نیاز به مراجعه حضوری به پزشک دارند .

البته روش های درمانی فرد با فرد متفاوت است و در سنین مختلف فرق می کند . مثلا بزرگسالان با جوانان تفاوت دارند . ممکن است در سن بزرگسالی فقط نیاز به مصرف انسولین باشد . طبق آمار و یافته های متخصصان سالمندان جوان تر که مبتلا به دیابت هستند در مقایسه با سالمندان سن بالا بیشتر در معرض خطرات دیابت هستند و باید برای پیشگیری بیشتر دقت نمایند .

ویلارول یک پژوهشگر قسمت اداری سازمان بهداشت است که در مرکز ملی آمار سازمان بهداشت جهانی پژوهش های خود را ثبت می نماید . مراکز کنترل ، درمان و پیشگیری از بیماری قندخون سی دی سی خبر می دهند که این پژوهشگر متوجه شده است . که افراد جوان تا میانسال از حدود 17 سالگی تا 39 سالگی به احتمال بالای 90% توسط پزشکان متخصص مانند چشم پزشک ، متخصص ارتوپد و یا متخصص قلب و عروق چکاپ نشده اند ولی افراد بالای 40 سال به دلایل بروز بیماری ها و مشکلات به پزشکان مراجعه می کنند که علاوه بر این موارد باید با متخصص مراقبت های بهداشتی و همچنین متخصص قلب و عروق در ارتباط باشید تا بتوانید برای درمان دیابت و یا پیشگیری از آن اقدامات لازم را انجام دهید .

 

پژوهش خانم ویلارول به ما این اخطار را می دهد که میزان افرادی که برای مراقبت های پزشکی مراجعه می کنند و بعد از آن متوجه بیماری قندخون دیابت می شوند بسیار است و از نسبت زیادی به جمعیت مراجعه کننده برخوردار است ، در سن های جوان تر الزاماتی برای پیشگیری باید بیشتر باشد که انجام شود و نباید فقط به میزان فشارخون و کلسترول توجه داشته باشیم . چرا که همه ابعاد سلامتی دارای اهمیت می باشند .

آقای برنشتاین با یاداوری به اینکه در قدیم تعداد نفراتی که برای مراقبت های مختلف و درمان و حتی پیشگیری مراجعه می کردند نسبت به الان بسیار متفاوت است . یعنی الان بیشتر شده و باید با برنامه ریزی و مدیریت بالاتری این کار را انجام دهیم ، ما از این مراجعات می توانیم این برداشت را داشته باشیم که به دلیل پیشرفت های چشم گیرمان در زمینه پزشکی و دیابت باعث شدیم از مرگو میر های این بیماری کاسته شود و به درمان آن توسط ما بپزداریند .

بررس شده که حتی بالا تز از 3500 نفر بیمار مبتلا به دیابت هستند . سازمان ملی آمار بهداشت و درمان جهانی با امکان NHIS و CDC با بیماران قندخون در منزلشان صحبت می کنند و اگر در دسترس نبودند حتما با تلفن ارتباط آماری دریافت می کنند . از 35000 نفر 18 ساله ها و یا بالاتر که آغاز آن از سال 2013 بوده است ، حدودا 3589 نفر از فردا مبتلا به قند خون و همچنین دیابت نوع یک و دو تشخیص داده شده بوند و در تجزیه که تحلیل ذیل می توانید اطلاعات بیشتری داشته باشید .

 

جدول سن و دیابت

  • 3589 نفر بیمار دیابتی
  • 34525 نفرآنها بالا تر از سن 18 سال هستند
  • در حدود 8 درصد از افراد 18 تا 39 سال دارند
  • حدودا 11 درصد از افراد 40 تا 64 سال هستند
  • حدود بالاتر از 21 درصد سالمندان بالاتر از 65 سال می شوند

امیدواریم در صورت نیاز به تست قند خون دستگاه و همچنین لانست و سوزن آن که به همراه نوار تست قند خون نیابا می خواهید بتوانید از محصولات با اصالت و اصلی استفاده کنید تا سلامتیتان به خطر نیوفتد . برای سفارش محصولات پزشکی با ما تماس بگیرید و درخواست خود را بدهید . ما علاقه مند به پاسخگویی تلفن شما هستیم و می توانیم در هرجای ایران خدمت رسان شما باشیم ، میتوانید تجهیزات مورد نیاز افراد کم توان توالت ویلچر ، توالت بدون مخزن و مخزندار و از این مانند را از ما بخواهید .

همه سلامتیم و به سلامتی ، سلامت می مانیم .