سایر دلایل به وجود آمدن فشارخون

راهنما 09339100544

 

در دو مطلب گذشته درباره این صحبت کردیم که اصلا آیا اهمیت دارد که ما به دنبال دلیل به وجود آمدن بیماری فشارخون بپردازیم یا خیر و مقداری هم دلایل به وجود آمدن بیماری مادرزادی و ارثی فشارخون را توضیح دادیم . اما در این مطلب به صورت مختصر و مفید به مابقی دلایل موجود ، در جهت به وجود آمدن فشارخون می پردازیم . امید داریم که بتوانیم مفید واقع بشویم و شما با توصیه های پزشکتان بتوانید درمان شوید .

در یونایتد کینگدام کلینیکی تخصصی برای فشارخون وجود دارد به نام مایو که فشارخون بالا را به دو نوع تقسیم نموده و آن را منتشر کرده است که ما ترجمه آن را برایتان می گذاریم . پرفشاری خون اولیه که ضرورت دانستن دارد و همچنین فشار خون ثانویه که در ادامه به شرح آن می پردازیم . امیدواریم بتوانیم با این کتاب الکترونیک کمی شما را با دنیای فشارخون آشناتر سازیم .

 

فشارحون اولیه چیست ؟

در سنین بالا و همچنین سالمندی علتی که برای بروز این بیماری شناخته شده است دقیق نیست و کسی نمیتواند صد در صد دلیل اصلی آن را بگوید که ممکن است از باورهای دوران کودکی و نوجوانی شخص سالمند باشد و یا اصلا بی دلیل باشد . فقط باید به درمان آن توجه نمود که این امر ضروری برای بهبود حال بیماری باعث تمرکز بیشتری خواهد شد .

 

فشارخون ثانویه چیست ؟

ممکن است برخی اشخاص دلیل فشارخونشان به شرایط خاصشان برگردد . این نوع فشارخون که بالا می رود و جزو نوع ثانویه شناخته شده است به صورت یکدفعه بروز می دهد . که احتمال دارد به دلیل شرایط سخت زندگی و یا فشارهای روانی و یا برخی داروهای مصرفی و همچنین سبک زندگی یا لایف استایل و با تغذیه نامناسب شخص در طولانی مدت باشد .

 

دلایل احتمالی بروز فشارخون بالا

  • در خواب انسداد رگها بوجود آید
  • مشکلات کلیوی
  • تومورهای قسمت غدد کلیوی یا آدرنال
  • مشکلات تیروئیدی اشخاص
  • نقص ها خطرات موجود در ژنتیک و بروز مادرزادی
  • مصرف برخی از قرصهای زد بارداری و مسکن ها
  • حساسیت به بعضی داروهای پزشکان
  • مصرف مواد مخدر و غیر قانونی
  • مصرف انواع الکل و شراب

 گفتنی است برای اطلاع از قیمت لوازم طبی آتل گردن  ، اکسیژن سایز ، حباب ساز و  از این دست محصولات را نیز از ما بخواهید .این مطلب را از یک وب سایت پزشکی کلینیک مایو در اروپا و آمریکا ترجمه کردیم که آنها نیز به مصرف شراب و الکل ایراد گرفته اند و از خطر مبتلا شدن به قاتل خاموش صحبت کرده اند . بهتر است این ویرانگر حرام را کنار بگذاریم حتی اگر کم و تفریحی مصرف می کنیم چرا که خداوند خود برایمان 1400 سال پیش این نکته علمی را روشن ساخته بود و فقط به دلیل سود بالایش تبلیغات عظیم دارد .