درمان دیابت یا قندخون چگونه امکانپذیر میگردد ؟

راهنما 09339100544

در سری مطالب درمانگاه دیابت و قندخون به توضیح اطلاعاتی که تا الان در مورد آنها باید مرور داشته باشیم می پردازیم که همه آنها دارای سورس اصلی و معتبر هستند که می توانیم برای پیشگیری های مختلف چه افراد سالم و چه افراد مبتلا به این بیماری استفاده کنیم و موجب درمان دیابت بطور نسبتا ساده تر از بقیه افراد جامعه نیز می شویم . همچنین برای سهولت در مطالعه بهتر است دقت لازم را داشته باشیم .

 

دسته بندی مجموعه مطالب درمانگاه دیابت و  درمان دیابت قندخون

دسته بندی کردن و خط مشی برای هر مجموعه ای به تمام مخاطبانش کمک می کند تا بتوانند هر چه راحت تر به درک مطالب و تسریع در روند موضوع بپردازند که ما در این مطلب به معرفی فهرست اطلاعات این سری از مطالب دیابت و قندخون می پردازیم . شما با مطالعه این مجموعه مطالب مختصر و خلاصه شده می توانید درباره این بیماری ذهنیت صحیح و روشهای مختلف را با تایید تجویز پزشکتان به کار ببندید .

 
 • دیابت یا قندخون چیست ؟

  1. تعریف دیابت و قندخون
  2. عوارض بیماری قندخون و دیابت
  3. تاریخچه کوتاه قندخون و دیابت
 • انواع دیابت و معضل قندخون

  1. همه چیز درباره دیابت نوع یک و نوع دو
  2. دیابت و بیماری قندخون در انواع سنین
  3. قندخون و تزریق انسولین در دوران بارداری
 • دلایل بروز بیماری دیابت چیست ؟

  1. دلایل ابتلا به بیماری قندخون
  2. چه اشخاصی در معرض مبتلا شدن به این بیماری هستند ؟
  3. سایر دلایل به وجود آمدن دیابت
 • روش های درمان قندخون چیست ؟

  1. تشخیص این بیماری و خصوصیات قندخون
  2. انسولین یا قرص به چه مدت ؟
  3. سایر شیوه های درمانی
 • کنترل و سنجش قندخون چگونه امکانپذیر است ؟

  1. شیوه زندگی کردن و اصل تغییر تغذیه
  2. داروهای گیاهی یا شیمیایی برای دیابت
  3. انواع تکنولوژی و دستگاه های سنجش فشارخون
 • پیشگیری از ابتلا به دیابت

  1. نوشیدن الکل و تاثیرات آن بر قندخون یا دیابت
  2. تغذیه مناسب پیشگیری از دیابت
  3. نرمش خاص این بیماری

در مجموعه مقاله های درمانگاه دیابت و قندخون به افراد مبتلا شده و یا سالم در هر کجای ایران کمک می کنیم تا بتوانند تمام اطلاعات بدست آمده را تشریح و تمکین کنند چرا که آمادگی ذهنی و پذیرش این بیماری در اولین مرحله درمان لازم است و حتی پیشگیری از ابتلا به این بیماری نیاز به دعای خیر دارد که ما نیز نیتمان سلامتی کامل شما هم میهن عزیز کشور می باشد .

 

هدیه های نفیسی برایتان در نظر گرفتیم که پس از خرید تجهیزات طبی و ملزومات پزشکی میتوانید آنها را تحویل بگیرید و قدر دان شما عزیز بزرگوار هستیم چرا که در جهت حفظ تعادل قندخون و دیابتتان تلاش می کنید که این از بهترین هاست . امیدواریم علم و تکنولوژی برای سالمندان و همچنین جوانان این دنیا مخصوصا ایران کمک رسان بیماران مبتلا به دیابت گردد .

شیرینی زندگی به زندگی کردن با مشکلات است . آسان بگیریم آسان می شود .دلایل زیادی برای بوجود آمدن بیماری دیابت میتواند وجود داشته باشد .. برخی محققین میگوند دیابت نوع اول میتواند بخاطر ضعف سیستم ایمنی بدن حادث گردد و نیز دیابت نوع دوم و نوزادی وراثت میتواند از عوامل .. .. علت هر نوع دیابت و قند خون کاملا می تواند با هم متفاوت باشد . حتی در بیشتر مواقع علتی برای ...ادامه مطلب

دیابت نوع 1 نمی توانند به صورت مستند بیابند اما حدس می زنند به دلایلی ممکن است سیستم ایمنی بدن ضعیف شده باشد . دلیل عمده ارثی بودن و مادرزاد بودن این بیماریست که به ژنتیک برمیگردد و یا در دیابت نوع 2 به عملکرد زیاد یا کم دستگاه پانکراس مربوط می شود .   علت ها و دلایل بروز دیابت نوع 1 هنوز در این سالها حتی نتوانسته اند پزشکان علت دقیقی برای این نوع بیماری پیدا کنند . البته گمان می رود که به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن که در اکثر مواقع باکتری ها و ویروس های مضر وارد می شوند ، حملات شدید صورت می گیرد . در همین حین سلول هایی که وظیفه تولید انسولین در بدن دارند و به آن پانکراس گفته می شود از بین می روند . وقتی بدن بدون انسولین یا با مقدار کمی انسولین روز را سپری می کند باعث می شود به جای انتقال مواد مورد درخواست بدن و همچنین مواد عالی در خون ، شکر منتقل گردد چرا که تبدیل به انرژی نشده است . احتمال می رود که دیابت 1 به دلیل ترکیب و اختلال حساسیت های ژنتیکی و همچنین عوامل نامشخص محیطی ایجاد می شود . گرچه اصلا مستند نمی باشد .   علت ها و دلایل بروز دیابت نوع 2 دلایلی که می تواند به نوع 2 دیابت منجر شود این است که سلول های بدن به هورمون انسولین بی اثر و بی واکنش می شوند و دستگاه پانکراس نمیتواند دوز بالا تر از حد نرمال را تولید کنند تا به این مقاومت چیره شود . باز هم در این مدل نتیجه حاصل شده به این صورت است که رگ ها شامل شکر زیاد می شوند و از انتقال مواد عالی و مورد نیاز بدن خود داری می کنند و گلوکوز تحلیل نمیشود و در نتیجه انرژی از بین می رود . در دیابت نوع 2 اضافه وزن به مقدار زیادی صورت می گیرد و این ارتباط هماهنگی با هم دارد ولی همه افراد دیابت 2 نیز چاق نیستند . در این مدل نیز می تواند عوامل ژنتیکی و همچنین شرایط محیط در ایجاد این دیابت دخیل بوده باشد . امیدواریم در این انواع دیابت یا حتی نوع اول بتوانید سریعا تشخیص دهید و در صورت وجود به پزشک مراجعه کنید ، تجهیزات پزشکی سوند سالمند ، دستگیره حمام و توالت ، طبی ورزشی را از ما بخواهید .   علت ها و دلایل بروز دیابت حاملگی در زمان دوره بارداری خانم ها برای جنین و جفت خود ، هورمون های مخصوص را تولید می کنند که این هورمون ها باعث می شود مقاومت بدن به انسولین بالاتر برود . البته در تمام مادر ها حتی کسانی که دیابت ندارند مقداری این اتفاق طبیعیست چرا که جنین نیز به قند نیاز دارد و باید او هم تغذیه شود . اگر فرد مبتلا به دیابت باشد دستگاه پانکراس فرد نمی تواند به میزان مورد نیاز انسولین تولید کند و قند بیش از نیاز مادر و فرزندش باقی می ماند . در زمانی که این امر میسر می شود به دلیل وجود گلوکوز زیاد تر از اندازه سلول های بدن مادر منتهی به اختلال می گردد که در نهایت دیابت حاملگی به وجود می آید .