حالت بدن در زمان اندازه گیری فشار خون چگونه باشد ؟

گرفتن فشارخون نحوه طرز صحیح فشارخون

راهنما 09339100544

 

برای سنجش فشار خون حالت بدن ، نشسته و یا خوابیده توصیه شده است و همچنین از گرفتن فشار خون به صورت ایستاده منع  شده است . زیرا بدن باید در حالت ریلکس باشد . اگر کمی در حالات فشار باشد و همچنی آرام نگرفته باشد امکان بروز خطراتی برای رگ های بازو و یا عدم نمایش صحیح نتیجه دستگاه فشار سنج است .

 

اندازه گرفتن در حالت نشسته :

  1. بگونه ای که پاهای شما روی سطح صاف قرار گرفته باشد .
  2. کف دست را رو به بالا به طرف خود نگه داشته و دست را روی یک سطح صاف قرار دهید .
  3. کاف باید در راستای قلب شما قرار داشته باشد .

اندازه گرفتن در حالت خوابیده :

  1. به پشت روی زمین دراز بکشید .
  2. بازو خود را بطوریکه در کنار شما بصورت کشیده و به نحوی که کف دست رو به بالا باشد قرار دهید .
  3. کاف باید در مدار و روبروی قلب شما باشد و از لحاظ هم سطحی یکسان باشد .
 

چند نکته مهم نیز قابل ذکر است ، گذشته از حالت بدن اینکه حتما ده دقیقه قبل از گرفتن فشارخونتان استراحت کنید و حالت بدن را در نظر بگیرید بگذارید بدنتان کاملا آرام گیرد . از دستگاه فشارسنجتان مراقبت کنید تا بر روی زمین نیافتد و باعث خرابی آن شود . از قراردادن دستگاه در دمای بالا و محل های مرطوب خودداری کنید . هیچگاه سعی ننمائید دستگاه را باز کنید . اگر برای مدتی از دستگاه استفاده نمی کنید باتری های آن را خارج کنید . برای سود بردن از سایر خدمات میتوانید در قسمت بالا و جستجو موسیقی سالمندان و عصای لردی گلوکز خون و یا نحوه خوابیدن صحیح و سایر موارد را نیز بیابید .

در صورت نیاز به انواع فشار سنج و یا دستگاه تست قند خون لطفا با شماره های درج شده در این سایت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید . دوستان تهرانی در کمتر از ۴ ساعت کاری و همچنین هموطنان خارج از شهر تهران در حدود ۱۲ ساعت محصول مورد نظر خود را تحویل خواهند گرفت . امید است با این خدمات به بهبود شما سرعت بخشیم .