تفاوت میان انواع دیابت نوع یک و نوع دو

راهنما 09339100544

در این مطلب به انواع مختلف دیابت شناخته شده توسط علم روز این بیماری می پردازیم و به شرح دقیق دو نوع معروف آن یعنی نوع یک و نوع دو می پردازیم . شما با شناخت انواع گوناگون مرض قند خون میتوانید به بهبود آن اقدام نمایید و در انجام تجویز های پزشکتان سرعت و عمل بهتری داشته باشید چرا که از نظر علمی ذهنتان آماده می شود و می توانید درمان راحت تری را تجربه نمایید .

 

انواع دیابت به شرح ذیل می باشد :

 1. نوع یک دیابت
 2. نوع دو دیابت
 3. دیابت در دوران بارداری
 4. دیابت در دوران نوجوانی
 5. دیابت نوزادان
 6. دیابت قندی
 7. دیابت لیدا
 8. دیابت از نوع فیبروز کیستیک
 9. دیابت مدی
 10. دیابت نادرست باوری
 11. سندروم آلستروم
 12. دیابت دوگانه
 13. دیابت باعث شده توسط مواد مخدر
 14. گلوکوزودومای
 15. دیابت ثانویه
 16. سندروم ولفرام
 17. هموکروماتوز
 18. دیابت ناشی از استروئید
 

تفاوت میان انواع دیابت نوع یک و نوع دو

دیابت انواع یک و نوع دوم هرکدام علت های مختلف و گوناگونی دارند . البته هر دو نوع دیابت چه مدل اول و چه نوع دوم به دلیل وجود سطح قند خون بیشتر از عادی خطرناک هستند و شیوه توسعه و گسترش آنها باهم فرق می کند . واقعیت این است که بسیاری از افراد دیابتی در دنیا نمی دانند چه نوع دیابتی دارند و یا برایشان مشخص نشده که از کدام نوع دیابت بالا برخوردارند .

مثلا اکثرا تفکر بر این است که کسانی که به دیابت انواع 2 مبتلا هستند باید اضافه وزن داشته باشند و انسولین به کارشان نمی آید اما در صورتی که اشخاصی که مبتلا به نوع 1 دیابت هستند نباید وزنشان کم بشود چرا که بسیار برایشان خطرناک است . ولی این تفکرات همیشه درست نیست و باید از پزشکتان مشاوره بگیرید و بخواهد تشخیص صحیح را برای شما داشته باشد ، ضمنا میتوانید لوازمی مانند  قیف تخلیه فرنگی ، انواع لوازم طبی دیابت و فشار خون را از ما مشاوره بگیرید .

 

طبق آمار حدود 20 درصد از افرادی که به نوع دوم دیابت مبتلا شدند در زمان تشخیص وزن درستی دارند و به انسولین وابسته شدند . به همین صورت در افرادی که به نوع 1 دیابت مبتلا شدند به ندرت مشاهده می شود که اضافه وزن داشته باشند . به دلیل تشخیص تخصصی این بیماری ما نمیتوانیم از این نشانه های ظاهری متوجه بشویم بیمارمان کدام نوع دیابت را مبتلا شده است .

مطمئن نباشیم در حدس هایمان که بیمارمان به دلیل بالا بودن وزنش حتما از دیابت دو رنج می برد چون ممکن است از طریق علت بیماری او متوجه بشویم نوع یک دیابت را داراست . اگر در نوع بیماری قندخون شخص شک دارید ابتدا با دستگاه تست قندخون و لانست مخصوص آن به همراه نوار تست قند خون او را مورد آزمایش و بررسی قرار دهید . و پس از آن به پزشک مراجعه کنید تا شما را به آزمایشگاه مخصوص دیابت بفرستد و درمان صحیحی را برایتان اتخاذ کنند .

 

سوزن دستگاه تست قند خون در برند های مختلف مخصوصا گلوکو داکتر یا برند های کم یاب موجود می باشند که میتوانیم برایتان در هر جای ایران که باشید ارسال کنیم . دستگاه تست قند خون با گارانتی معتبر و لانست مخصوص نیز عرضه می گردد . سایر تجهیزات پزشکی خانگی مانند تشک مواج و دستگاه فشارخون با قیمت رقابتی فروخته می شود .

انسولین و لانست نوارتست قند خون باید با اصالت باشد واز آن مطمئن باشید .