تشخیص این بیماری و علائم فشارخون و اندازه گیری

راهنما 09339100544

 

در این مقاله به شیوه های تشخیص فشارخون بالا و علائم آن می پردازیم و باید دقت داشته باشید که به دلیل عدم وجود دلیل خاص حتما روزانه دو سه مرتبه با دستگاه فشارسنج فشارخونتان را اندازه گیری کنید و اگر مقادیر سیستولیک و دیاستولیک را در هر بار سنجش به همراه ساعت آن یادداشت کنید که به دکتر خود اطلاع دهید و در صورت زیاد شدن یا کم شدن پزشکتان رژیم و داروی مختص را برایتان تجویز نماید .

فشارخون بالا معمولا به عنوان یک بیماری بی صدا و قاتل خاموش معروف است  و به همین دلیل شخص مبتلا نمی داند که به آن گرفتار شده است . علائم رسمی برای آن وجود ندارد پس با این حساب باید مواظب باشیم به بدن آزار نرساند و در نهایت بیماری های مختلف مانند بیماری های قلب و کلیوی برای اشخاص ایجاد نکند .

 

اندازه گیری فشار خون توسط فشارسنج

در بیشتر مواقع فشارخون با وسیله هایی که با نام تخصصی اسفیگمو متر سنجیده می شود که در زبان عادی و محاوره به نام فشارسنج معروف است . این دستگاه ها شامل یک استتوسکوپ و بازو بند که کاف نام دارد و همچنین نمایشگر درجه و پمپ بادکننده به همراه شیر با حساسیت بالا که به این نوع فشارسنج ها آنالوگ گویند و باید به صورت دستی توسط شخصی که بلد باشد در محیطی ساکت سنجیده شود . .

 

تشخیص فشار خون بالا از طریق اندازه گیری آن

آزمایش فشارخون بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید و بدون هیچ دردی در آرامش کامل انجام می شود و می تواند در یک خانه یا کلینیک و مطب دکتر امکان پذیر باشد چرا که زمان بسیار کمی می برد . برای همین بهتر است قبل از شروع آزمایش فشارخون به نکات ذیل توجه داشته باشید و از دقیق ترین نتیجه حاصل شده در هر بار سنجش فشار خون بهره مند گردید .

  • درصورتی که سیگاری هستید حداقل 30 دقیقه قبل از سنجش فشار خون آن را استعمال نکنید .
  • چای ، نسکافه و کافه در حدود نیم ساعت پیش از اندازه گیری فشارخون مصرف نکنید .
  • بهتر است برای آرامش بیشتر در حمام آب ولرم بگیرید .
  • حدود پنج دقیقه قبل از آن دراز بکشید یا راحت بنشینید .
 

ردیابی و مداومت در گرفتن اندازه فشار خون بسیار مهم است چرا که در طول زمان نسبت به نوسانات فشارخون می توان درمان و یا تشخیص صورت پذیرد مطب یا کلینیک پزشکتان ممکن است از شما بخواهد که هر روز یا هر چند روز یک بار به آنجا بروید و این آزمایش را تکرار کنید و یا در منزل با فشارسنج های اتوماتیک این عمل را تکرار کنید که باید به صورت کتبی ساعت و تاریخ و میزان عدد دیاستولیک و سیستولیک را بنویسید .

هر بار که با پزشکتان قرار دارید حتما یادداشت نتایج سنجش فشارخون خود را با خود ببرید و حتی مدل دستگاه فشارخون خود را به او بگویید تا از اصالت کالا و کیفیت آن مطمئن باشید و فشار شما دقیق سنجیده شده باشد . ما در مطلبی دیگر فشارخون های نرمال در هر سنی در آقایان و خانم ها را به تفیکیک ارائه کردیم که با مطالعه آن میتوانید از خوب یا نامطلوب بودن فشارتان با خبر بشوید .

 

برای سفارش انواع فشارسنج امرون اورجینال و همچنین یادگیری نحوه کار با آن ، به سادگی با شماره تلفن ما که در بالای همین صفحه نوشته شده است تماس گرفته و درخواست مشاوره رایگان نمایید . محصولات در سراسر ایران با قیمتی رقابتی عرضه می گردد . هزینه پست و پیک بسیار ناچیز محاسبه می شود و به دلیل کم بودن حاشیه سود ما بر روی هر محصول ، برایتان به صرفه است که در این ترافیک و شلوغی به بازار نیایید .