بخور گرم یا بخور سرد بهتر است ؟

بخور سرد بهتر است یا گرم

راهنما 09339100544

 

هر دو بخور چه گرم و چه سرد بسیار خوب و کاربردی هستند اما باید بدانیم که هر کدام مزایا و معایبی دارند . مثلا بخور گرم امنیت کمتری نسبت به بخور سرد دارد چرا که آب آن به جوش می رسد تا بتواند بخار تولید کند و این موضوع خطر ریخته شدن روی کودک یا بزرگسال را دارد و همچنین مصرف برق بالایی دارد . اما اگر پزشکتان تاکید بر بخور گرم دارد باید از آن استفاده کنید . مصرف برق بخور سرد بسیار ناچیز می باشد .

یکی از سوالات رایجی که از ما پرسیده می شود این است که آیا بخور گرم بکار ببریم یا بخور سرد ؟ اصلا کدام یک برای چه کار هایی می باشد ؟ قبلا در مورد فواید بخور نوع سرد در سایت آی طب مفصل صحبت کردیم . در این مقاله قصد داریم به مقایسه بخور نوع سرد و گرم بپردازیم و باهم متوجه بشویم چه زمان هایی از سرد و چه مواقعی از گرم استفاده کنیم .

 

امنیت کدام دستگاه بخور بالاتر است ؟ بخور گرم یا سرد ؟

یکی از دلایلی که متقاضیان بخور انواع سرد همیشه بیشتر از بخور نوع گرم بوده است بحث امنیتی آن است . زیرا دستگاه بخور سرد به مراتب امن تر از گرم می باشد .  المنت های گرما زا به دلیل بالابردن دمای آب داخل مخزن دستگاه بخور گرم طراحی و تعبیه شده اند . به همین دلیل خطر بروز سوختگی در این نوع دستگاه ها بالا می رود . ممکن است از طریق برخورد بخور دستگاه به صورت مستقیم با قسمتی از پوست این سوختگی حاصل شود و یا اینکه مخزن آب به خاطر سهل انگاری بر روی کسی برگدان شده و آب داغ داخل آن باعث سوختگی شود . در نتیجه افرادی که در منزل کودک دارند باید موارد ایمنی را رعایت کنند تا از سلامت عزیزانشان حفاظت کرده باشند .

 

آیا فقط همین ایراد به دستگاه بخور گرم وارد است ؟

یکی از اشکالاتی که برخی دستگاه های بخور گرم دارا هستند رسوب دهی آنان است .  به دلیل زلال نبودن آب های ما و تصفیه نشدن کامل آب های شهری دستگاه های بخور انواع گرم المنتی برای داغ کردن در آن وجود دارد که باعث رسوبات آب می شود . البته دستگاه های پیشرفته برای جلوگیری از این اتفاق راه های جدیدی در نظر گرفته اند . شما می توانید با تماس نلفنی توسط شماره های مندرج در سایت با کارشناسان سایت آی طب ارتباط برقرار کرده و از دستگاه های نسل جدید بخور انواع گرم مطلع شوید و در صورت نیاز آن را سفارش دهید تا کمتر از مدت ۱۲ ساعت در تهران و ۴۸ ساعت در شهرستان یکی از پیشرفته ترین محصولات بخور مدل گرم موجود در بازار را دریافت نمائید .

دیگر دلیلی که دستگاه بخور سیستم سرد را نسبت به دستگاه گرم برتری می دهد این است که مصرف سیستم برقی دستگاه بخور سرد پایین تر از دستگاه بخور سیستم گرم است .  دستگاه بخور نوع گرم به دلیل داشتن المنت برای داغ کردن آب و در نتیجه نوع گرم آن مصرف برق بیشتری را در نتیجه فراهم آورده است . خیلی از دستگاه های موجود در بازار بالای ۴۰۰ وات هستند اما دستگاه های بخور انواع گرم حدود ۳۰۰ وات و حتی حدود ۱۰۰ وات هم طراحی شده است که توسط سایت آی طب معرفی و به فروش می رسد . شما می توانید در صورت تمایل با شماره های مندرج تماس گرفته و از مشاوران فروش اطلاعات لازم را کسب نمائید .

از دیگر مزایای دستگاه بخور سیستمهای سرد نسبت به دستگاه مدلهای گرم سبک بودن ذرات آن نیز است . بدین معنی که ذرات بخور سیستم سرد به راحتی در فضا پخش می شوند و قدرت پرش بیشتری را دارند در نتیجه فضاهای بزرگ به راحتی آکنده از بخور انواع سرد می شوند . اما بخور مدل گرم به دلیل وزن بیشتر ذرات آن قدرت پرش بالایی ندارند و در نهایت باعث می شود فضای کمتری را بتوانند پوشش دهند . البته دستگاه هایی با تکنولوژی برتر دنیا به بازار ایران آماده که تولید بخور مدل گرم و سرد را باهم امکان پذیر می نماید و این اتفاق باعث می شود که به صورت متعادل از فضای حدود ۶۰ متری تا ۱۴۰ متر مربعی را بتوان با وجود یک دستگاه پوشش بخور نوع گرم و سرد داد و این اتفاق در مدل های ساده و متداول موجود در بازار میسر نبوده و نیست . برای اطلاعات بیشتری میتوانید با شماره های مندرج در سایت آی طب تماس گرفته و اطلاعات بیشتر نسبت به آن کسب نمائید . همچنین در صورت نیاز میتوانید به صورت تلفنی سفارش خود را ثبت کرده و محصول مورد علاقه خود را ظرف مدت کمتر از ۱۲ ساعت در تهران و حدود ۴۸ ساعت در شهرستان تحویل بگیرید . اگر کسی دارای معضل التهاب مجرای تنفسی است ، توصیه شده از بخور مدلهای سرد استفاده نماید . چون بخور سیستم گرم باعث التهاب بیشتر مجاری تنفسی می گردد در صورتی که بخور نوع سرد کامل این درگیری نای را بهبود می بخشد .

 

پس چه مواقعی از بخور گرم استفاده کنیم ؟

  • در هوای سرد و خشک زمستان توصیه شده است
  • بهبود سریع تر سرفه های خشک
  • تسکین و تسریع روند درمان افراد مبتلا به اختلالا ریوی به جز کودکان
  • به تمام افرادی که دارای التهاب راه تنفسی فوقانی نیستند توصیه می شود
  • تسکین دهنده عفونت های مجاری تنفسی (بینی)
 

افزودن مواد ضدعفونی کننده گیاهی در بخور دستگاههای گرم امکان پذیر استبنابراین استفاده مقدار بخور دستگاه گرم و سرد را با تجویز متخصص و پزشک خیلی بهتر است . فواید بخور مدل سرد را در مطلبی دیگر در همین سایت شرح دادیم اما نمیتوان از فواید بخور سیستمهای گرم هم گذشت . دستگاه بخور مدلهای گرم ارزان تر است اما مصرف برق بیشتری دارد . در نتیجه پیشنهاد ما این است که دستگاه بخور گرم و سرد کم مصرف تهیه کنید و با مراجعه به پزشک از میزان مصرف هر یک برای خانواده خود مطلع شوید .

 

برای دریافت مشاوره و سفارش دستگاه بخور نوع سرد و گرم کم مصرف میتوانید و نیز سایر تجهیزات و لوازم پزشکی با شماره مندرج در سابت آی طب تماس بگیرید و با گارانتی طلایی دو ساله درخواست ارسال محصول را به کارشناسان فروش بگویید و در کمتر از ۱۲ ساعت کاری در تهران جلوی محل مورد نظر شما تحویل بگیرید و هموطنان شهرستانی ما نیز می توانند در کمتر از ۴۸ ساعت توسط پیک ویژه شهرستان و یا باربری آن را تحویل بگیرند . امید است با پیشگیری های ساده و کم هزینه بتوانیم از هزینه های بزرگ جلوگیری کنیم و همچنین حافظ و شکرگزار سلامتی خود باشیم .