استفاده صحیح و نحوه نشستن از توالت ایرانی ، بدون آسیب دیدگی

نشستن مناسب فرنگي بدون آسيب راهنما تهران

راهنما 09339100544

حداکثر ۴ دقیقه در هر بار استفاده از توالت ایرانی را در نظر بگیریم ( البته با استفاده از محصول زانونشین دیگر هیچ نگران زانو ، کمر و مچ پای خود نباشید . برای مشاهده این محصول میتوانید اینجا کلیک کنید . ) عضلات و ماهیچه کمر و اطراف عصب کمر را تقویت کنیم و همچنین عضلات ران و ساق پا را نیز با ورزش مداوم ایجاد کنیم . این عضلات درصورتی که تقویت شوند با سه روز در هفته ورزش و هفته ای دو مرتبه هر بار یک ساعت راه رفتن در قسمت کم عمق استخر به مدت کمتر از یکسال سلامتی مفاصل و ستون فقرات شما بیمه خواهند شد و هیچ آسیبی در نحوه نشستن نخواهید دید .

از آنجا که سرویس بهداشتی ایرانی دارای فواید بسیاری است و تنها ایرادش وارد شدن فشار به مفاصل و ستون فقرات می باشد ، ما از طریق پرسش و پاسخ از متخصصین توانستیم راه حل این موضوع را بیابیم. در ادامه به شرح موارد مختصر و مفید در این زمینه می پردازیم که باعث حفظ سلامتی هموطنان عزیزمان گردد . دقت کنید که بالا رفتن از راه پله و سایر حرکات مانند دولا شدن نیز به خودی خود برای بدن بد نیست در صورتی که به طور صحیح و از روی اصول انجام شود .

آموزش هایی که در این مطلب میدهیم در نهایت باعث تقویت و تنظیم چاکرا ریشه نیز می گردد که یکی از تمرین های یوگیست ها نفس عمیق در حالت دستشویی ایرانی می باشد . قابل توجه ترین نکته پرورش عضلات مورد نیاز در پوزیشن توالت ایرانی است که برای حفظ مفاصل و عصب بدن بسیار حائز اهمیت است .

لازم به دکر است کسانی که در مفاصل خود دچار آسیب شدگی هستند و یا زانوی خود را عمل نمودند و همچنین ستون فقرات سالمی ندارند نباید از سرویس های ایرانی استفاده کنند . این آموزش مخصوص افرادی است که سالم هستند و در جهت پیشگیری از مشکلات مفاصل و ستون فقرات میخواهند اقدام کنند و در صورت رعایت این موارد آسیبی در استفاده از توالت های فرنگی به کمرشان وارد نمی شود .

 

پیشگیری از آسیب های توالت ایرانی

ابتدا عضلات خود را تقویت سازید . ناحیه کمر نیاز به ورزش های مداوم و طولانی مدت دارد تا ماهیچه های اطراف عصب در ستون فقرات تقویت شوند . همچنین ساعد پا و عضلات روی ران ها باید ورزیده و محکم شوند . بسیاری از مردم روی رانشان هیچ عضله ای وجود ندارد و باعث می شود گودی کمر نیز بیشتر شده و خطرات آسیب دیدگی دیسک کمر نیز افزایش یاید .

برای قوی شدن عضلات سه ناحیه گفته شده، بهترین روش آن است که به مدت سه روز در هفته به ورزش بدن سازی بپردازید و از مربی خود درخواست کنید تمرین های مخصوص را به شما آموزش دهد و این تمرین ها را حداقل ۹ ماه به طور مداوم انجام دهید. در کنار بدن سازی بهتر است در هفته دو بار حدود یک ساعت یا بیشتر در استخر کم عمق آرام راه بروید . این تمرین پس از یکسال تداوم آنچنان عضلات شما را تقویت می کند که متوجه خوش استایل شدن بدنتان نیز می شوید .

 

نحوه نشستن صحیح

 • دقت کنید که اندازه توالت اهمیتی برایتان نداشته باشد
  • در بسیاری از توالت ها به دلیل سایز کوچک نمیتوان راحت نشست و افراد طبق عادت پایشان را روی قسمت مخصوص می گذارند .
  • اگر سرویس ایرانی برایتان کوچک است خود را محدود نکرده و پاهایتان را قدری باز تر بگذارید و حتی خارج از توالت روی زمین قرار دهید .
  • پاها باید به اندازه عرض باسنتان باز شود . بیشتر یا کمترش باعث فشار آمدن به مفاصل و ستون فقراتتان می گردد .
 • پس از نشستن باید وزنتان را کمی به سمت جلو و چپ تمایل بدهید .
  •  برای پیشگیری از کشیده شدن سر زانو ها و فشار نیامدن به کمر قبل از دفع مدفوع و ادرار کمی وزنتان را روی نیمه جلویی کف پایتان سوق دهید و وزن کل بدن بیشتر روی پای چپتان باشد .
  • در این صورت به سادگی و راحتی و سریع تمامی مواد زائد به صورت کامل تخلیه می گردند و شما احساس خوبی خواهید داشت .
 

زمان مناسب

منظور از زمان مناسب ساعت در شبانه روز نیست بلکه مدتی است که شما در هر بار سرویس ایرانی رفتن باید در حالت نشستن بمانید . قطعا حداقلی وجود ندارد . هر چه کمتر بنشینید خوب است اما حداکثر ۴ دقیقه هر بار رعایت گردد چرا که بیش از آن آسیب رسانی آرام آرام آغاز می گردد . مطمئنا کمتر از ۴ دقیقه مشکلی در وضعیت نشستن توضیح داده شده به بدن وارد نمی شود ، باعث افتخار که در فروشگاه مجازی آی طب دستگاه بخور سرد صنعتی ، روکش انواع تولت فرنگی نیز بفروش میرسد .

 

تاریخچه

در حمله مغولان به ایران کم کم فرهنگ دستشویی بر روی صندلی های هخامنشی از میان رفت و اشخاص بر چاله هایی به دفع مزاج می پرداختند و با گذشت زمان این روند پیشرفته تر شد . در فرهنگ شرق نشینان مخصوصا چینی ها نیز این شیوه از دستشویی بروی زمین متداول می باشد و به تعبیر آنان این کار باعث تقویت چاکرا ریشه میشود .

 

برای خرید لوازم جانبی توالت فرنگی مانند رویه کاور بهداشتی یکبار مصرف و یا بیده خودشور اتوماتیک و همچنین لوازم پزشکی دیگر می توانید با تماس به شماره تلفن بالا هم مشاوره لازم را دریافت کنید و هم سفارش ارسال محصول درب منزل یا محل کارتان را بفرمایید که در کمترین زمان ممکن ، تیم دلیوری ما انجام خدمت خواهند نمود .

با استفاده صحیح از توالت ایرانی به سلامتی خود بیافزاییم !