آموزش فشارسنج بازویی دیجیتال Omron بصورت تصویری

راهنما 09339100544

 

آموزش نحوه گرفتن فشار خون توسط دستگاه فشارسنج دیجیتال

جناب آقای عبداله زاده مدیر فروش وب سایت آی طب در این مطلب قصد دارد دستگاه فشارسنج بازویی دیجیتال برند امرون مدل ام تری۳ را برای ما معرفی کند و نحوه صحیح گرفتن فشار خون توسط این دستگاه را به صورت تصویری آموزش دهند . ما هم توضیحات تکمیلی این ویدئو را برای شما در این مطلب شرح می دهیم .

برای استفاده از این سیستم فشار خون قبل از هر چیز شما باید منبع تغذیه آن را بدانید که چهار باتری قلمی به پشت آن می خورد و زمانی که شما میخواید باتری تهیه کنید حتما دقت کنید مدلش آلکالاین باشد . دلیلی نداره که مارک خاصی باشد فقط مدلش آلکالاین باشد کافی است . علاوه بر باتری شما میتوانید از آداپتور های خود شرکت اومرون هم استفاده کنید و شما میتوانید از طریق سوراخ پشت دستگاه آداپتور را به آن متصل کنید .

سمت چپ دستگاه جایی تعبیه شده که شما میتوانید کاف فشار سنج را همزمان به آن متصل کنید . قبل از اندازه گیری فشار سنج حتما دقت کنید که حدود ده دقیقا استراحت کنید و سیستم گردش خون بدنتان به حالت سکون و ریلکس قرار بگیرد . حتی دقایقی با صندلی ماساژور بدون خود را ماساژ آرام بخش دهید بسیار مفید و قابل تحسین می باشد .

کاف فشارسنج سیستم فشار خون را به دست راست یا دست چپ ببندیم ؟

 بعد از ده دقیقه استراحت حتما در بهترین حالت نشسته و یا درازکش قرار بگیرید و در حالت ایستاده  فشار خود را نگیرید . بازو بند فشارسنج را به صورتی که شلنگ آن به سمت پایین می باشد ، وارد دست چپتان کنید و آن را روی پوست خود حدود یک الی دو سانتی متر بالا تر از خط تای آرنج خود ببندید . میزان تنگی فشارسنج نه زیاد باز باشد که شل بشود و نه زیاد محکم که فشار بیاورد . اشخاصی که مشخصات زیر را دارند می توانند بازوبند را به دست راست خود ببندند :

  • افرادی که عمل رگ دست انجام دادند و رگهای آن را برداشته اند
  • کسانی که دستشان لرزش دارد
  • افرادی که هر مشکلی برای دست چپشان ایجاد شده است
 

دستتان حتی المقدور روبروی قلبتان باشد ، برای اینکه دستتان تکان نخورد میتوانید یک وسیله ای زیر آن بگذارید تا از کشیدگی عضلات بازو جلوگیری شود . در هنگام انجام تست فشارخون تحت هیچ شرایطی صحبت نکنید و از افرادی که در کنار شما هستند خواهش کنید تا سکوت کامل را رعایت کنند . تمامی این موارد را که رعایت کردید میتوانید کلید استارت دستگاه را فشار دهید .

قسمت بازوبند دستگاه باد می شود و یک فشاری به دست شما می آورد که این فشار کاملا طبیعی است . پس از مدتی این باد خالی می شود و بعد از چند ثانیه دستگاه اعدادی را توسط نمایشگر خود به شما نشان میدهد . عدد بالایی درواقع فشار بالای شما و عدد پایین فشار پایین شما می باشد که به صورت نرمال عدد بالا ۱۲ و عدد پایین ۹ می باشد . عدد سوم و پایین تری نیز قابل مشاهده است که آن میزان ضربان قلب شماست .

در صورتی که فشار خون شما در حالت نرمال باشند چراغهای سمت چپ نمایشگر به رنگ سفید هستند و در صورتی که مقدار کمی به حالت خفیف فشار خون داشته باشید این چراغ نارنجی خواهد شد . همچنین درصورتی که چراغ های سمت چپ هر کدامشان قرمز شوند و یا همه آنها قرمز شود یعنی فشارخون شما در وضعیت حاد قرار داد .

 

چراغ سبز رنگی هم میتوانید ببینید که هر زمان بازوبند را به صورت صحیح بسته باشید آن چراغ روشن می شود . پس نگران هیچ چیزی نباشید . هر فردی به تنهایی میتواند به سادگی فشار خون خود را بسنجد و نتیجه آن را متوجه شود حتی اگر بی سواد باشد و یا عینک چشم خود را همراه نداشته باشد . این دستگاه خطری برای افراد مختلف نخواهد داشت .

حافظه این دستگاه برای دو نفر را به صورت مجزا ۶۰ نتیجه را در خود ذخیره کند که در مجموع ۱۲۰ نتیجه را در خود در بر خواهد گرفت . شما با تنظیم تاریخ دستگاه توسط دکمه setting می توانید همه نتایج گذشته را با ذکر تاریخ آن متوجه بشوید . برای سفارش این محصول کافیست با شماره تماس کارشناسان آی طب تماس گرفته و درخواست ارسال انواع تجهیزات پزشکی را در سطح ایران بدهید .

برای استعلام قیمت دستگاه فشارخون دیجیتال امرون و یا برند های دیگر کافیست با شماره ما تماس بگیرید . در صورت نیار این محصولات در هر جای ایران که باشید برایتان پست می شود .