آموزش تعمیرات سیستم فلوتر توالتهای فرنگی دو زمانه

آموزش تعمیر توالت فرنگی سیستم فلوتر دوزمانه

راهنما 09339100544

 

درواقع سیستم دو زمانه مهمترین تفاوتش با سیستم تک زمانه تعداد دکمه های تخلیه تانک آب برای شستشوی توالت مدل فرنگی می باشد و هر زمان دکمه کوچک تر را بفشارید آب کمتر و هر زمان دکمه بزرگتر را بفشارید آب بیشتری آزاد می شود و اگر هر دو کلید را با هم بفشارید در دو زمان متفاوت و پیوسته به هم مشغول شستشوی داخل سرویس فرنگی می شود  که در ادامه نحوه تعمیر آن را برایتان بازگو می کنیم .

توالتهای فرنگی هایی که دارای پمپ دو زمانه هستند در صورت بروز مشکلات و خرابی پس از باز کردن و مشاهده قطعات آن می توانیم به نحوه تعمیر و یا حل مشکل احتمالی پی ببریم . قبل از اینکه دست به کار شویم باید ابتدا از سیستم داخلی آن مطلع شویم و در جهت حل مشکل اقدام کنیم . درصورتی که از قطعات سر در نیاوریم ممکن است مشکل را دو چندان کنیم .

در این مطلب به آموزش تصویری و گام به گام نحوه تعمیر سیستم فلوتر توالت دو زمانه می پردازیم . ابتدا به تعریف سطحی و اجمالی دو مقوله تک زمانه و دو زمانه و همچنین معرفی فلوتر توالت می پردازیم و سپس تمامی قطعات آن را شرح می دهیم . در صورت بروز هرگونه سوال می توانید با شماره تماس ما ارتباط برقرار نمائید .

 

سیستم دو زمانه توالت مدل فرنگی چیست ؟

به گونه ای می توانید تخلیه آب تانک فرنگی را انجام دهید که دو ضامن دکمه ای در اختیار داشته باشد . دکمه کوچک آب کمتری را برای شما خارج می نماید و دکمه بزرگ میزان آب بیشتری را آزاد سازی می کند . مخترعین و مهندسین ارشد جهان و ایران برآن شدن تا با ایجاد خلاقیت در نحوه پمپاژ و تخلیه توالت نوآوری داشته باشند تا مردم از وسایل کاربردی تری استفاده نمایند . اگر از دو دکمه این سیستم یعنی توالت دو زمانه به صورت همزمان استفاده کنید ، به نوعی از فلاش تانک استفاده می شود که فقط بر روی سرویس های فرنگی ثابت سرامیکی نصب می شود و در دو زمان پیوسته و دو دفعه به فاصله چند ثانیه شروع به تخلیه تانک آب در جهت شستشوی توالت فرنگ انجام می دهد .

 

مزایا و معایب سیستم دو زمانه توالت های فرنگی

از مزایای این سیستم نسبت به تک زمانه می توان به سرعت بالاتر تخلیه فضولات و همچنین میزان صدای کمتر و خرابی کمتر سرویس بهداشتی اشاره کرد اما درمورد معایب می توان به پیچیدگی تعمیر آن نسبت به نوع تک زمانه پی برد و همچنین قیمت آن برای داشتن امکانات فوق مقداری بیشتر از سایر محصولات موجود در بازار است .

 

فلوتر چیست ؟

یکی از قطعات سیستم دوزمانه توالت مدل فرنگی که وظیفه انتقال آب و تخلیه تانک ذخیره آب توالت سیستم فرنگی را بر عهده دارد . فلوتر ها در بازار از جنس های ایرانی ، چینی و اروپایی هستند که در انتخاب برند و خرید این محصول نیازمند دقت زیاد هستیم چرا که اجناس بی اصالت و بی کیفیت را ممکن است به جای کیفیت کارامد به ما بدهند و هزینه ما پس از چند هفته از میان برود .

 

قطعات سیستم تخلیه و فلوتر فرنگی دو زمانه

 • پیچ تنظیم سطح آب
 • فلوتر
 • شناور
 • استکانی
 • دریچه
 • ضامن
 •  پیچ و مهره کمانی شکل
 • شیلنگ آب فلوتر فرنگی
 • میله های اختصاصی شاسی
 • لوله سرریز سیار و متحرک
 • بست پلاستیکی
 • بدنه مکانیزم
 • لاستیک آب بندی

مراحل تعمیرات سیستم فلوتر توالت  های فرنگی دو زمانه

 1. اول از همه بدنه اصلی مکانیزم را بچرخانید و از قسمت زیرین یا پایه خارج کنید تا به صورت کامل جدا شود .
 2. کلید آبی بر روی پمپ را طبق تصویر مطلب به سمت پایین فشار داده و مطمئن شوید که تا آخر پایین آمده است .
 3. بعد از این مرحله یک در کوچک در کنار پمپ وجود دارد که بهتر است کامل آن را ببندید .
 4. پیچ و مهره کمانی شکل را به نحوی باز کنید که تا انتها برود .
 5. پایه دستگاه را کج کنید و مهره کمانی شکل را از داخل محوطه مخصوص که سوراخ شده است رد کنید .
  • زمانی پیچ را محکم صفت کنید که مطمئن شوید مهره کمانی شکل عمود بر سطح شده است .
  • دقت کنید طوری محکم ببندید که آب از قسمت زیر واشر مخصوص بیرون نریزد .
  • بهتر است بعد از انتخاب ارتفاع لوله سرریز سیار و متحرک دست پلاستیکی را به آرامی فشار دهید تا استوار شود .
 6. ناحیه بالای بدنه مکانیزم را مثل اول قرار دهید و کمی بچرخانید تا ثابت گردد .
 7. فلوتر مخصوص را بردارید و سعی کنید مهره اش را باز کنید و جهتش را طوری تنظیم کنید که شناور به آن گیر نکند .
 8. امکان آزاد کردن قفل فلوتر با چرخاندن به سمت چپ میسر می شود که تنظیم ارتفاع مجدد آن را قفل کنید .
 9. رابط پلاستیکی دارای میله هایی است که باید دقت کنید اندازه آنها با بدنه اصلی مکانیزم متناسب باشد .
 10. پس از بستن و انجام همه موارد بالا دکمه های تخلیه تانک را از قسمت سوراخ رد کنید و کلید کوچک را روی نصف و کلید بزرگ روی کامل قرار دهید .

تعمیرات تصویری فلوتر توالت فرنگی دو زمانه

در صورتی که نیاز به اعزام نیرو جهت بررسی ، تشخیص و تعمیر لوازم سرویس بهداشتی داشتید و یا میخواستید با بنایی مختصر سرویس فرنگی را نیز به حمام یا توالت خود اضافه کنید کافیست با تماس به شماره بالا از کارشناسان ما بخواهید تا نیروی متخصص این فعالیت را برایتان در هر جای ایران پهناورمان اعزام کنند ، دیگر اینکه خدماتی نظیر اعزام پرستار آقا جهت احترام و نگهداری جامعه سالمندان عزیز و حتی اموری مانند خرید خانه برای بیماران را از ما بخواهید .

قیمت ها و تعرفه ها را با تماس تلفنی بروز مطلع شوید .