آرامش سالمندان آروماتراپی یوگا و مدیتیشن و امید به خدا

راهنما 09100049363

آروما تراپی یا کنترل افکار در آرامش برای سالمندان

یکی از زیر شاخه های روحی و روانی برای سالمندان آرامش بخشیدن به آنان می باشد . این انتقال آرامش نیز انواع گوناگونی دارد که یکی از آنها آروماتراپی می باشد . از قدیم الایام حالتی به نام مدیتیشن معروف است . این شیوه در بالابردن تمرکز افراد سالمند بسیار موثر واقع می شود و همچنین در افزایش آرامش درونی و کنترل ذهن و افکار بسیار کاربردیست .

بسیاری از سالمندان عزیز در چند جلسه آروماتراپی احساس فوق العاده خوبی به دست آوردند که عمیقا به آنها کمک کرده تا باز خود و خدای خود را بیابند و بتوانند راز و نیازی دلچسب و با آرامش فراوان با خدای خود داشته باشند . آرامش ذهن حتی بر سفید شدن رنگ مو ها تاثیر گذار است . من به شخصه پدربزرگان و اقوامی دارم که به دلیل به ارث بردن آرامش فراوان تا سن ۹۹ سالگی موهای مشکی خود را نسل ان در نسل حفظ نمودند .

 

ماهی را هر زمان از آب بگیریم تازه است ، در جهت آرامش بیشتر بهتر است تحت نظر پزشک متخصص در این حوزه قرار بگیریم و خود را برای تمرین های کوتاه روزانه در به دست آوردن آرامش آماده کنیم . رسیدن به آرامش ذهنی هیچ دخلی به عوامل و شرایط خارجی ندارد . اصلا اگر همه چیز در بیرون از وجودمان خوب و خوش باشد دیگر آرامش هست و نیازی به این شیوه ها نداریم . پس هنر اصلی این است که با وجود شرایط و اوضاع به هم ریخته اما ما آرامش درونی خود را حفظ کنیم و از لحظه لحظه زندگیمان لذت ببریم .

 

فعالیت های آروماتراپی

  • جلسات کوتاه روزانه یا یک روز در میان برای کشیدن نفس عمیق
  • جلسات ارتباط با خداوند
  • گردهمایی آرامش با موسیقی لایت
  • گردهمایی جمعی برای مدیتیشن
  • هم افزایی توسط تمیرنات یوگا
  • و بسیاری از متد های مختلف
 

در این مطلب ویدئویی کوتاه برایتان گذاشتیم از یک جلسه آروماتراپی با متد مدیتیشن و موضوع روزه افکار منفی و تلاش برای دستیابی به مطلوب زندگی که فرایند مختلفی دارد ، به اینگونه که ابتدا در یک محیط کمی تاریک با وجود چند شمع به مدت ده دقیقه با چشمان بسته افراد به کشیدن نفس عمیق به صورت صحیح و دیافراگمی می پردازند تا به خلصه ( یک نوع خواب و بیداری ) بروند .

سپس آروماتراپیست با بیان جملات مختلف نسبت به موضوع جلسه شروع به جهت دهی افکار و رسیدن به هدف مورد نظر می نماید . این فرایند حداکثر تا نیم ساعت به طول می انجامد و پس از آن افراد حاضر در جلسه با شادابی مضاعف و احساس آرامش عمیق به حالت کاملا هوشیار باز می گردند . این جلسه حداقل تا ۲۱ بار به صورت روزانه یا یک روز درمیان باید ادامه یابد تا آرامشی عمیق و بدون لرزش در وجودشان رخنه کند .

 

امیدواریم شما هم با تماس تلفنی به این محموعه از خدمات آروماتراپی و همچنین جلسات ارتباط با خدا که بسیاری از مشکلات سالمندان را حل نموده است ، استفاده نمائید و همچنین در صورت تمایل از خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند ما نیز استفاده کنید . سلامتی و سایر موهبت های الهی شکرگزاری می خواهد . در کنار هم بودن در شکر گزاری باعث ایجاد هم افزایی و بیشتر شدن نعماتمان می شود .

یاد و ذکر خدا آرام دهنده قلب هاست !