آرامش سالمندان عزیز موسیقی درمانی و آروماتراپی با مدیتیشن

سالمند آرامش درون موسیقی مدیتیشن

راهنما 09100049363

 

تقویت حافظه و افزایش روحیه در پدران و مادران سالمند توسط موسیقی درمانی و انواع مدیتیشن و آروما تراپی امکان پذیر است . موسقی درمانی به دلیل استفاده از ریتم در موسیقی و همراه کردن سالمند به صورت فیزیکی با این ریتم به گونه ای که در هر ریتم دست بزنند و یا بشکن بزنند بسیار برای حافظه آن ها مفید در روند آرامش سالمندان است .

 

فواید موسیقی درمانی ، آروماتراپی و مدیتیشن

  • افزایش ظرفیت مغز
  • تقویت حافظه
  • توانبخشی حرکتی
  • یادآوری احساسات خوش جوانی
  • افزایش روحیه
  • آرامش توامان و درونی سالمند
 

استفاده از ظرفیت های مغز که به دلیل وجود پیری از عادت آن ها دور شده است بسیار حائز اهمیت می باشد . پدران و مادران ما در جوانی با انواع موسیقی ریتم در خود به وجود می آوردند و حتی می رقصیدند اما الان به دلیل فرسودگی این فعالیت ها از خاطرشان رفته و غافل از اینکه بسیار مفید و دارای اثر خواهد بود .

همچنین مدیتیشن و آرامش سالمندان توسط علم آروماتراپی توسط موزیک های لایت و آرام بسیار در خالی شدن ذهن ، ایجاد آرامش بیشتر و همچنین رفع خستگی و سرحال شدن به همراه شادابی و نشاط دارای اهمیت است . مخصوصا اگر این فعالیت ها در کنار سایر سالمندان به صورت جمعی صورت گیرد بسیار مفید تر عمل خواهد کرد .

 

این هم افزایی و سینرژی باعث چند برابر شدن فعالیت سلولهای مغز شده و از رکود و سوختن آن ها جلوگیری می نماید . حتی در تحقیقاتی نفس عمیق صحیح طبق توصیه پزشک باعث بازیابی سلول های سوخته مغز شده و مجددا آن سلول ها شروع به فعالیت می کنند که باز هم در نهایت شاهد بهبود بیماری ها و جوان شدن و افزایش روحیه سالمندان از این طریق می شویم .

بسیار خرسندیم که در محیط های شاداب می توانیم سالمندان محترم را دور هم جمع کرده و علاوه بر تفریحات و حتی قدرت دادن به کودک درون آنها نظیر انواع تمرین ها و یا نقاشی و حتی خمیربازی و سایر بازی ها را برای سالمندان فراهم کرده ایم . شما می توانیم با تماس به ما از خدمات ویژه سالمندان برخوردار شوید و همچنین درخواست اعزام نیروی حرفه ای در این زمینه به منزل خود را داشته باشید .

موسیقی شاداب ، مثبت و امید بخش سلامتی و طول عمر را افزایش می دهد !
سالمندان و کودک درون .. خودباوری بازی و تشویق در انفرادی و جمع .. کشیدن نقاشی و حتی بازی های کودکانه و گروهی به آرامش کودک درون سالمندها نیز می انجامد .. .. کودک درون ، والد درون و بالغ درون   موضوع کودک درون در روانشناسی اثبات شده است و همچنین در مورد والد درون و بالغ درون نیز ...ادامه مطلب

توسط دانشمندان مستندانی ارائه گشته است . قابل ذکر است که این سه شخصیت با ضمیرناخوداگاه متفاوت هستند و به صورت مستقل فعالیت ها و تاثیراتی در شخصیت هر انسان می گذراند که در این مطلب به صورت مختصر و مفید به شرح آن می پردازیم . در علوم روانشناسی در مورد تعادل بین این سه شخصیت بسیار تاکید شده است و درواقع بسیاری از مشکلات شخصی و کلی در زندگی افراد با تعادل یافتن کودک ، والد و بالغ درون حل خواهد شد به این صورت که هیچ یک از این سه از دیگری نباید قوی تر و عمیق در شخصیت ما فعالیت داشته باشد و در توضیحات ذیل درباره مشخصات هر یک توضیح خواهم داد .   مشخصات ابعاد مختلف شخصیت سالمند والد درون منظور از والد درون نوعی رفتار است که به صورت تذکر دادن و حتی کمی عصبانیت می باشد . اگر در بین مادران و پدران دقت کنید بعضی ها هستند که بسیار مداوم به فرزند خود نکاتی را تذکر می دهند و اصطلاحا مداوم می گویند این کار را بکن و اون کار را نکن ! این نوع رفتار به میزانی مورد احتیاج شخصیت هر انسانی مخصوصا سالمندان می باشد . بالغ درون این نیز نوعی رفتار است که به عاقلانه بودن و منطقی بودن تمامی حرکات و سکنات یک فرد ربط پیدا می کند . یعنی یک فرد بالغ هیچ وقت انگشت خود را در پریز برق فرو نمیکند چون به صورت عقلانی به این حد از بلوغ رسیده که بتواند متوجه برق گرفتگی شود . البته بلوغ در ابعاد گوناگون صدق می کند مانند بلوغ فکری ، بلوغ علمی ، بلوغ ج..نسی و بلوغ جسمی که از نظر ذهنی به میزانی مورد احتیاج هر فرد و سالمندان نیز می باشد . کودک درون کودک درون نیز بسیار دارای اهمیت است چرا که معمولا دو مورد قبل را تمامی افراد از جوان تا سالمند در فرهنگ ما ایرانیان دارا هستند اما کودک درون متاسفانه مورد غفلت خیلی از ما قرار گرفته که شرط حیاطی در روند پیشرفت جامعه و همچنین آرامش جامعه دارد . شیطنت ها و شوخی های کودکانه و همچنین کج فهمی های کودکانه و یا مقدار کمی لجبازی طنز کودکانه برای شادابی بیشتر در زندگی و همچنین کمتر جدی گرفتن مشکلات اثر بخش است .    چگونه با کودک درون خود ارتباط برقرار کنیم ؟ پس حتما با تعادل یکسان این سه قوه در شخصیتمان هم از نظر ذهنی و هم در عمل به سالمند بسیار کمک می کند تا هم به بهبود بیماری ها و هم گذراندن راحت تر این دوره و همچنین حل انواع مشکلات گوناگون سرعت و کیفیت بخشد . بیایید کودک درون خود را صدا بزنیم و با مقداری شوخی طنز و خنده رفتار های کودکانه خود را در هر سنی تکرار کنیم . کودک درونمان منتظر ارتباط ما با خودش است و کافیست از یک بازی که در زمان کودکی داشتیم و بسیار از آن لذت می بردیم شروع کنیم تا حس و حال آن زمان را در خود بیدار کنیم و ارتباط خوبی با کودک درون برقرار سازیم . این فرایند باعث نشاط و توان بخشی بیشتر و حتی تقویت حافظه و حس امنیت در ما شده و قطعا در گذران زندگی به ما کمک خواهد نمود . همین حالا نقاشی بکشیم و یا گل یا پوچ بازی کنیم و حتی پازلی را تکمیل کنیم !


سالمندان و تقویت حافظه تغذیه مناسب تمرکز و موسیقی درمانی .. یادآوری خاطرات روز گذشته و نیز تمرین دادن حافظه طولانی مدت .. .. کاربرد های موسیقی درمان ویژه سالمندان    همیشه در جلسات موسیقی درمانی از موسیقی و شعر استفاده نمی شود . در بعضی جلسات به دلیل تمرین های حرکتی همزمان با گفتار در یک ریتم منظم می ...ادامه مطلب

تواند زیر مجموعه فعالیت های موسیقی درمانی نیز قرار گیرد . این فرایند توسط یک موسیقی درمان گر به صورت تمرین وار ارائه می گردد و با تکرار آن در مدت زمان کوتاه روزانه یا یک روز درمیان به صورت مداوم بسیار نتیجه بخش خواهد بود . قدرت حافظه طبق تحقیقات دانشمندان و پزشکان هیچ ارتباطی با سن و سال ندارد که بسیاری از انسان ها به این باور غلط تاکید می کنند ، حتی در دین اسلام از پیامبر اکرم (ص) روایت و حدیث در این باره داریم که نقل به مزمون می فرمایند سن بالا موجب تضعیف یا تقویت حافظه نمی گردد بلکه تلقینات و تمرینات ذهنی ماست که بر قدرت حافظه تاثیر می گذراد .   عوامل موثر در تقویت حافظه سالمندان خوردن روزانه و ناشتا حدود ۷ الی ۲۱ عدد مویز حل کردن جدول متنی حل کردن جدول سودوکو حرکات موزون و هوازی با موسیقی موسیقی درمانی خواندن کتاب مرور خاطرات خوردن گردو به همراه پنیر تلقینات مثبت و حذف برچسب های منفی از خود   جالب است که بعد از کمی تمرین های منظم در زمینه موسیقی تراپی و سایر تمرین ها حافظه سالمندان بسیار قدرتمند می شود ، نتیجه این تمرینات در بسیاری از سالمندان کشورمان مثبت و امید بخش بوده تا جایی که آلزایمر به خوبی رفع گشته و قدرت حافظه مثل دوران جوانی و نوجوانی قوی گشته است . شما می توانید با درخواست موسیقی درمان گر و یا پزشک متخصص به صورت حضوری در محل مورد نظر شما اعزام شوند و به مدت چند ماه به صورت روزانه یا یک روز درمیان با شما تمرین های حافظه و موسیقی درمانی را پیگیری نمایند و در این زمینه یاری رسان شما باشند . قطعا نیت ما برداشتن بار زحمات از روی دوش خانواده ها و سالمندان می باشد . منتظر تماس تلفنیتان هستیم .


آرامش سالمندان عزیز و دوست داشتنی همراه با آروماتراپی یا بقولی یوگا و مدیتیشن .. و احساس امنیتی خوب همراه با ارتباط درونی با خدا چه در تنهایی و چه در میان دوستان .. .. آروما تراپی یا کنترل افکار در آرامش برای سالمندان یکی از زیر شاخه های روحی و روانی برای سالمندان آرامش بخشیدن به آنان می باشد ...ادامه مطلب

باشد . این انتقال آرامش نیز انواع گوناگونی دارد که یکی از آنها آروماتراپی می باشد . از قدیم الایام حالتی به نام مدیتیشن معروف است . این شیوه در بالابردن تمرکز افراد سالمند بسیار موثر واقع می شود و همچنین در افزایش آرامش درونی و کنترل ذهن و افکار بسیار کاربردیست . بسیاری از سالمندان عزیز در چند جلسه آروماتراپی احساس فوق العاده خوبی به دست آوردند که عمیقا به آنها کمک کرده تا باز خود و خدای خود را بیابند و بتوانند راز و نیازی دلچسب و با آرامش فراوان با خدای خود داشته باشند . آرامش ذهن حتی بر سفید شدن رنگ مو ها تاثیر گذار است . من به شخصه پدربزرگان و اقوامی دارم که به دلیل به ارث بردن آرامش فراوان تا سن ۹۹ سالگی موهای مشکی خود را نسل ان در نسل حفظ نمودند .   ماهی را هر زمان از آب بگیریم تازه است ، در جهت آرامش بیشتر بهتر است تحت نظر پزشک متخصص در این حوزه قرار بگیریم و خود را برای تمرین های کوتاه روزانه در به دست آوردن آرامش آماده کنیم . رسیدن به آرامش ذهنی هیچ دخلی به عوامل و شرایط خارجی ندارد . اصلا اگر همه چیز در بیرون از وجودمان خوب و خوش باشد دیگر آرامش هست و نیازی به این شیوه ها نداریم . پس هنر اصلی این است که با وجود شرایط و اوضاع به هم ریخته اما ما آرامش درونی خود را حفظ کنیم و از لحظه لحظه زندگیمان لذت ببریم .   فعالیت های آروماتراپی جلسات کوتاه روزانه یا یک روز در میان برای کشیدن نفس عمیق جلسات ارتباط با خداوند گردهمایی آرامش با موسیقی لایت گردهمایی جمعی برای مدیتیشن هم افزایی توسط تمیرنات یوگا و بسیاری از متد های مختلف   در این مطلب ویدئویی کوتاه برایتان گذاشتیم از یک جلسه آروماتراپی با متد مدیتیشن و موضوع روزه افکار منفی و تلاش برای دستیابی به مطلوب زندگی که فرایند مختلفی دارد ، به اینگونه که ابتدا در یک محیط کمی تاریک با وجود چند شمع به مدت ده دقیقه با چشمان بسته افراد به کشیدن نفس عمیق به صورت صحیح و دیافراگمی می پردازند تا به خلصه ( یک نوع خواب و بیداری ) بروند . سپس آروماتراپیست با بیان جملات مختلف نسبت به موضوع جلسه شروع به جهت دهی افکار و رسیدن به هدف مورد نظر می نماید . این فرایند حداکثر تا نیم ساعت به طول می انجامد و پس از آن افراد حاضر در جلسه با شادابی مضاعف و احساس آرامش عمیق به حالت کاملا هوشیار باز می گردند . این جلسه حداقل تا ۲۱ بار به صورت روزانه یا یک روز درمیان باید ادامه یابد تا آرامشی عمیق و بدون لرزش در وجودشان رخنه کند .   امیدواریم شما هم با تماس تلفنی به این محموعه از خدمات آروماتراپی و همچنین جلسات ارتباط با خدا که بسیاری از مشکلات سالمندان را حل نموده است ، استفاده نمائید و همچنین در صورت تمایل از خدمات نگهداری و مراقبت از سالمند ما نیز استفاده کنید . سلامتی و سایر موهبت های الهی شکرگزاری می خواهد . در کنار هم بودن در شکر گزاری باعث ایجاد هم افزایی و بیشتر شدن نعماتمان می شود . یاد و ذکر خدا آرام دهنده قلب هاست !


سالمندان و موسیقی بازیافت حس زیبای جوانی شادابی و سرگرمی و دورهمی خوش آیند .. موسیقی درمانی فعالسازی قسمتهای از کار فتاده و کمکار مغز .. تقویت روحی و تقویت غیر مستقیم بنیه جسمی .. .. موسیقی درمانی رابطه مستقیم با تقویت سلامتی جسم و روح سالمندان   موسیقی درمانی به یک علم پر انشعاب و کارامد تبدیل شده است ...ادامه مطلب

. نتایج فوق العاده قدرتمند و خوبی از ترفند ها و تکنیک های علم موسیقی درمانی دریافت شده است . ارسطو و همچنین افلاطون از موسیقی در جهت درمان شروع به استفاده کردند و پس از آن روز به روز این علم عمیق تر و کارامد تر شد . حتی در جنگ جهانی اول برای درمان مصدومین نیز استفاده گشت . همچنین در ایران از حدود نیم قرن پیش این علک در ایران توسط داتشگاهی در اهواز شروع به توسعه و آموزش گشت که حتی در زمان نخبه پزشکی دنیا ابن سینا نیز از موسیقی در جهت بهبود و درمان بیماران استفاده می شده به خصوص در آن دوران بیشتر در باب درمان های جسمانی و یا هنگام زایمان یکی از ابزار های پزشک ساز موسیقی آن بوده است .   روش های موسیقی درمانی روش فعال در این روش در هر سه بعد موسیقی یعنی نواختن ، خواندن و حرکات موزون دخیل هستند . مثلا با یک ریتمی هم شعر آن را می خوانند و هم دست می زنند و یا حتی به رقص پا و یا رقص بدن می پردازند که باعث ارتباط بیشتر دو نیمکره مغز می شود و در نهایت موجب برانگیخته شدن واکنش های گوناگون عاطفی ، جسمی حرکتی و ذهنی سالمند می شود . روش غیرفعال در این روش هیچ فعالیتی چه از لحاظ کلام و لفظ و چه بر اساس سایر ابعاد موسیقی انجام نمی شود بلکه فقط به شنیدن موسیقی تجویز شده نسبت به حس و حال و جسم بیمار پرداخته می شود و بیشتر در این زمینه واکنش های عاطفی و همچنین ذهنی بیمار برانگیخته فعال می شوند . سالمندان عزیز می توانند از کاربرد ها و فواید مختلف این علم خاص در جهت بهبود حال جسمی ، روحی و ذهنی خود استفاده کنند . موسیقی با خود روح دارد و قطعا بر روی انسان تاثیراتی می گذراد که قابل اندازه گیریست و این علم از سال حدود ۱۹۵۰ آغار به فعالیت نمود ، به همین دلیل از نظر قدمت بسیار کهن و اصیل است .   فواید و کاربرد های موسیقی درمانی برای سالمندان ایجاد و بازیابی حس و حال جوانی فعال سازی مناطق از کار افتاده مغز  ایجاد توانبخشی جسمی حرکتی رشد و حفظ توانبخشی ذهنی پیشرفت مهارت های گفتاری برطرف کننده اختلالات یادگیری تفویت و ماندگی حافظه امیدواریم با مراجعه به پردیس سالمندان و یا مهد سالمندان بتوانید در این کلاس ها شرکت نمائید . همچنین می توانید به صورت تلفنی از زمان برگزاری این دورهمی های تاثیر گذار با خبر بشوید و یا درخواست اعزام موسیقی درمان گر به منزل خود را داشته باشید . تلاش تیم ما برطرف کردن مشکلات و سختی های این دوره زیبا یعنی کهن سالیست . مطرب ای دل چه کند با آواز درون / گر همی گشت بالا رشد افزون ( ج )