آب خوراکی چه خصوصیاتی دارد ؟ دفع مواد زائد حفظ پوست

آب تجزبه مواد تعادل نمك حفاظت پوست

راهنما 09339100544

 

آب خوراکی مایع حیات بسته به سن هر فردی تا ۷۵ درصد وزن بدن را تشکیل می دهد . این مایع مهم عنصری پایه ای و اصلی دارد به نام هاش دو او . آب در بدن وظایف متعددی دارد که یکی از مهمترین آن ها تجزیه مواد مغذی بدن به مدل ها و شکل هایی که بتواند از آن استفاده کنند می باشد و همچنین وظیفه بردن آنها به که مورد احتیاج بدن هستند عهده دار می باشد .

از دیگر وظایف آب در بدن انسان این است که تعادل مناسب نمک نسبت به آب کمک کند و همچنبن به حفاظت از بافت ها ، پوست و حتی استخوان شما می پردازد . زمانی که ما آب را باز می کنیم ممکن است اصلا به آن تفکر نمیکنیم و نمیدانیم که بیش از دو میلیون نفر از مردم دنیا آبی که در اختیار دارند و از آن مینوشند موادی در آن وجود دارد شامل :

  1. سرب
  2. آفت کش ها
  3. جیوه
  4. فاضلاب
  5. انواع زباله های خطرناک
  6. وبسیار از مواد خطرناک دیگر
 

آژانس حفاظت از محیط زیست در آمریکا موادی را تایین می کند که در آب خوراکی لوله کشی وجود داشته باشد . آب چاه نیز دارای موادی همچون آفت کش ها ، مواد شیمیایی آلی ، فلزات سنگین و غیره که نیاز هست قبل از استفاده از آن آب آزمایشی دقیق به عمل بیاورید . بعضی از مشکلات و معضلاتی که برای ما به وجود می آید مثل سردرد ، اسهال ، خستگی های بی دلیل می تواند نشانه از وجود انواع انگل ، مواد شیمیایی کود و حتی نوعی باکتری در آب باشد .

 

سدیم در آب به چه مقدار مشکل ساز نیست ؟

در آب هم سدیم پیدا می شود اما بسیاری از بیماری های فشار خون بالا و همچنین بیماری دیابت از وجود سدیم زیاد در آب است . مقدار کمی سدیم در آب خوب است . اگر دچار مسائل فشار خون بالا و یا دیابت شدید حتما آب مصرفی خود را آزمایش کنید . درواقع علاوه بر آب شیر ، آبی که توسط دستگاه تصفیه آب استفاده می شود را آزمایش کنید . حتی آب معدنی احتمال وجود سدیم زیاد را دارد که آن هم قابل بررسی و آزمایش می باشد .

 

سرب در آب از کجا می آید ؟

لوله کشی های قدیمی امکان افزودن سرب به آب را زیاد می کنند . به این دلیل که توسعه دهنده آب محلی شما در آزمایشات خود نسبت به آب منطقه اطمینان حاصل میکند که سرب در آن نباشد و سپس آب خوراکی را درون لوله کشی جاری می کند اما زمانی که ما بخواهیم از شیر آب استفاده کنیم این ماده به آب افروده شده است . فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب می تواند آن را از آب شیر شما امحا کند و اثری از آن نگذارد .

بعضی از اشخاص فیلتر دستگاه تصفیه آب خود را تعویض نمیکنند و همین امر باعث بدتر شدن آب شما از لحاظ سرب می شود . به آزمایش آب نوشیدنی خود هر چند هفته یکبار بها بدهید و فیلترینگ آب خود را به صورت منظم تازه کنید . این مسئله می تواند مشکلاتی را برای سلامتی کودکان و حتی بزرگسالانی که تغذیه مناسب ندارند به وجود بیاورد ، خوب است از لوازم طبی کمک درمانی برای پیشگیری نیز سود ببرید ، پشتی طبی ، وکیوم مردانه توامندسازی ، انواع دستگاه بخورگرم .

سیستم های تصفیه میتواند به راحت باکتری ها ، ذرات اضافی و فلزات سنگین را از آب شما خارج سازد . حتی بعضی از آنها در مرحله آخر فیلتر خود به مقدار نیاز مواد مورد نیاز آب را مانند فلوراید که حامی سلامت دندان های ماست اضافه می کند . به دلیل وجود دستگاه های تقلبی در بازار حتما دقت کنید از منابع معتبر تهیه کنید .

 

برای مشاوره با کارشناسان آی طب می توانید به سادگی با شماره تلفن نمایش داده شده در این صفحه تماس گرفته و از خدمات تجهیزات پزشکی و سلامتی مورد احتیاج در منزل خود آگاه بشوید و حتی در محل کار خود و همچنین منزل که بیشترین زمان عمرمان را می گذرانیم از آب و هوای مناسب بهره مند شویم . حتی در مناطق محروم و با آبو هوای ناپاک میتوانند از این علم مهندسی روز دنیا استفاده کنند .

آرزوی ما سلامتی بیشتر مردممان است . ما لایق طول عمر طولانی تری هستیم !